Черче
Церква Св. Василя Великого 1897
У 1897 р. в селі, на новому місці зведено нову церкву зі смерекового дерева, ймовірно, за проектом архітектора Василя Нагірного. Справа від входу в західній стіні присінку висить табличка: "Сей храм збудований 1897 р.". Іконостас для неї намалював маляр Антон Манастирський на протязі 1923-1933 рр. Іконостас з кедрового дерева виставлено в 1912 р. за о. Івана Созанського. Різьбив його Яким Долгий, золотив Іван Гонташевський.

Церква помальована В. Загачевським у 1954 р. за о. Івана Яськова. Наступне малювання відбулося в 1982 р. при о. В. Дорошу. Художні роботи виконав С. І. Левицький при допомозі І. В. Ткачука, Я. М. Вальчишина, Р. І. Солтиса.

Також на стіні церкви поміщена інша пам'ятна таблиця: "Схилимо молитовно голови перед пам"яттю черчанських священиків: о. Івана Созанського (1866-1916) - організатора сільської Просвіти і будівничого храму Василя Великого; о. Юрія Будного (1909-1947) - загинув мученицькою смертю на каторзі; о. Івана Дідуха (1908-1961) - двічі відбував покарання у Сибіру, помер на рідній землі" - моє доповнення). Церква в користуванні громади УГКЦ. Біля деревяної завершено будівництво нового мурованого храму.

ЛІТЕРАТУРА: В. Слободян "Храми Рогатинщини". Львів-2004. - 248 с.

Скопіюй посилання на сторінку і постав на сайт, блог або в соціальні мережі.
.........................................................................................................................................................................................................................................................
Рогатинський
район
___

Івано-Франківська
область
___

Вид на іконостас.    Фото 14.08.2010, автор matizz з www.scrapercity.com
...........................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................
© 2007-2018  Дерев'яні Церкви Західної України  |  Громик Віктор