Кудинівці
Церква Воскресіння Господнього 1947
Церква на карті. Фото після 2012 р. з "Тернопільсько-Зборівська архиєпархія УГКЦ. ...Шематизм"
Приказка "Яких розмірів село, така і церква" якраз підходить до Кудинівців. Станом на сьогодні, звичайно... Колись в селі стояла більша деревяна парафіяльна церква, яку збудували в 1847 році. Гітлерівці, які поспіхом відступали в 1944 р. підпалили святиню. Тільки війна закінчилася, селяни в 1946-1947 рр. взялися за будівництво нової церкви. В результаті вийшла маленька церква-каплиця біля цвинтара, очевидно, на місці попереднього храму.

Тепер будівлею користується греко-католицька громада Кудинівців, а церква є наймолодшою за віком на території району. Цікаво, що в стінах нави маленької дводільної безверхої церкви є два входи. Вікна замінили пластиковими. Дзвіниця сьогодні мурована з 1991 р. Має три дзвони. Біля церкви збереглися могили панів-поляків, які на початку ХХ ст. були власниками місцевого фільварку.

Дуже мало про церкву з книги "Тернопільсько-Зборівська архиєпархія УГКЦ. Парафії, монастирі, храми. Шематизм". Тернопіль: ТОВ "Новий Колір", 2014 - 520 с.

"Парафію утворено у 1847 р., у тому ж році збудовано храм. До УГКЦ вони належали до 1946 р. З 1946 р. до 1992 р. - у приналежності до РПЦ (Російської Православної Церкви). З 1992 р. парафія і храм знову належать УГКЦ".

ЛІТЕРАТУРА: "Зборівщина: історія і сьогодення: Історико-краєзнавчий нарис", укл. М. Б. Бігус. - Тернопіль: Воля, 2008 - 480 ст.

Скопіюй посилання на сторінку і постав на сайт, блог або в соціальні мережі.
.........................................................................................................................................................................................................................................................
Зборівський
район
___

Тернопільська
область
___

Церква до останнього ремонту зовні. Фото 8.03.2012 р.
Іконостас. З "Тернопільсько-Зборівська архиєпархія УГКЦ. Парафії,монастирі,храми. Шематизм"
...........................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................
© 2007-2018  Дерев'яні Церкви Західної України  |  Громик Віктор