Молодинче
Церква Св. Параскеви 1916
Церква на карті.   Фото 26. 03. 2015, Андрій Сенько.
З короткої історії села можна дізнатися, що пепередня церква св.Параскеви, збудована на початку XVIII ст. в гуцульському стилі була спалена австрійськими вояками у 1914 р. Деякий час всі богослуження проводилися у місцевій школі. У 1916 р. на державні кошти Австрії на місці спаленої була зведена існуюча церква, посвячена о. Глинським.

У 1920 р. будівлю розширили за пожертви парафіян, щоб могла вмістити більшу кількість людей. Після другої світової війни церква була діюча до 1962 р., поки її не закрили, а потім - пограбували. 7 квітня 1990 р. церкву відкрили, освятили і відправили першу Святу Літургію. Зовні ремонтована в першій половині 2010-х років. Церква в користуванні громади УГКЦ.

Стоїть на північ від центру села, при дорозі, на підвищенні в оточенні дерев. Складається з великої нави, до якої зі сходу прибудований маленький вівтар з великою ризницею при північній стіні, а з заходу прилягає присінок. Стіни церковці оббиті дошками "під ялинку". Об'єми будівлі вкриті двосхилими дахами (дах ризниці суміщений з дахом вівтаря).

Гребень даху над навою вінчає світловий ліхтар з маківкою. На південний схід від церкви розташована дерев`яна двоярусна дзвіниця, накрита пірамідальним наметовим верхом. Поблизу вівтаря, під старою липою, збережений пам`ятний хрест з написом: "Сей крест создан въ Паматъ св. тверезости от угода 1898".

Скопіюй посилання на сторінку і постав на сайт, блог або в соціальні мережі.
.........................................................................................................................................................................................................................................................
Вид на іконостас.  Фото з "Шематизм Стрийської єпархії УГКЦ", Стрий-Дрогобич, 2011р.
Жидачівський
район
___

Львівська
область
___

Попередній вигляд церкви.   Фото 18. 06. 2009.
...........................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................
© 2007-2018  Дерев'яні Церкви Західної України  |  Громик Віктор