Мельничне
Церква Св. Арх. Михайла 1923
Церква на карті.  Фото 13. 07. 2012.
Найдавніші згадки про церкву походять з податкового реєстру 1578 р. Згідно з джерелами, у 1789 р. коштом громади була збудована дерев'яна церква. Це була тризрубна, триверха будівля бойківського типу. Будівля ремонтувалася у 1808 та 1827 роках. У 1923 році (напис на одвірку дверей північного рамена) вище по схилу звели нову дерев'яну церкву. Стару церкву, не дивлячись на протести уряду консерватора, розібрали у 1932 р. З 1962 по 1989 роки нова церква стояла зачиненою. Церква у користуванні громади УПЦ МП.

Розташована на вершині високої гори посеред села, на цвинтарі. Це хрещата триверха дерев'яна будівля на мурованому з каменю цоколі. До квадратової нави з бічними гранчастими раменами зі сходу прилягає гранчастий вівтар, а з заходу - прямокутний бабинець. При вівтарі, по обидва боки, розташовані прямокутні захристії. Основні зруби увінчані високими світловими восьмериками, вкритими шоломовими банями зі сліпими ліхтарями з маківками. Ще дві маківки встановлені на п'ятисхилих дахах бічних рамен.

Піддашшя опирається на профільовані випусти вінців зрубів та приставлені кронштейни (навколо вівтаря). Стіни надопасання та восьмериків ошальовані вертикально дошками і лиштвами. У 2007 році стіни надопасання пофарбували, стіни восьмериків у середині 2000-х рр. оббили бляхою, стіни підопасання у 2008 році по зрубі оббили дерев'яною вагонкою - моє доповнення. На захід від церкви розташована дерев'яна чотириярусна квадратова в плані дзвіниця, вкрита восьмибічним стіжком, завершеним ліхтарем з маківкою. На одвірку вхідних дверей вирізьблена дата будови - "1904".

ЛІТЕРАТУРА: "Церкви Турківського району", В. Слободян, Львів-2003.

Скопіюй посилання на сторінку і постав на сайт, блог або в соціальні мережі.
.........................................................................................................................................................................................................................................................
Турківський
район
___

Львівська
область
___

Загальний вигляд здалека. Фото 29. 06. 2008., Pawel Kotlarz з www.panoramio.com
...........................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................
© 2007-2018  Дерев'яні Церкви Західної України  |  Громик Віктор