Гуменів
Церква Св. Миколи 1908
Церква на карті.   Фото 07.09.2013.
На сайті www.kalush-streets.info написано, що пан Раєвський був такий щедрий, що надав не тільки земельну ділянку в Гуменові (причому, не малу) під будівництво деревяної церкви, а також фінансово допомагав під час роботи над зведенням святині. Не дивно, що церква з'явилася на світ в центрі села при дорозі протягом 1907-1908 рр. і її освятили на Різдва Христового.

Що сталося з попередньою церквою в селі - не відомо. У 1938 році дахи церкви вже були під бляхою, а піддашшя все ще покрите гонтами. Оскільки в недалекому с.Негівці церква була збудована швидше, то гуменівська церква мала статус дочірньої (філіяльної). Після 1990 року святиня в користуванні вірних Української Автокефальної Православної Церкви (очевидно, з того часу переосвячена).

Хрещату в плані, одноверху будівлю зовні відремонтували - стіни над опасанням оббили пластиком, вікна у стінах восьмерика замінили на пластикові. Церква не має прибудованого присінку, тільки до гранчастої форми вівтаря з обидвох сторін прилягають ризниці. Дзвіниця мурована(?) двоярусна, знаходиться на північний захід від церкви. На північ від церкви збережений памятний хрест з сучасною табличкою: "ОФІРА молоді села Гуменів за коляду 1930 р.".

ЛІТЕРАТУРА: "Церкви Прикарпатського краю". Р. Процак, Івано-Франківськ, 2006.

Скопіюй посилання на сторінку і постав на сайт, блог або в соціальні мережі.
.........................................................................................................................................................................................................................................................
Калуський
район
___

Івано-Франківська
область
___

Вигляд у 1938 році. Фото з www.genealogia.okiem.pl.
...........................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................
© 2007-2018  Дерев'яні Церкви Західної України  |  Громик Віктор