Сапогів
Церква Перенесення Мощів Св. Миколи 1866
Існуюча деревяна церква збудована протягом 1860-1866 рр. коли священиком був о. Іван Ключенко замість розібраної у цей час деревяної церкви св. Миколи з XVII ст. В історії церкви є дата "1856 рік". Канонічна візитація церкви проведена в 1888 р. Була парафіяльною. Пам'ятка архітектури місцевого значення. Церква в користуванні громади УГКЦ.

Розташована в південній частині села, за 200 м. на північ від лівого берега р. Луква, поблизу житлової забудови і ліска, частково оточена деревами. Тризрубна одноверха будівля, в якій квадратовий в плані зруб нави ширший за також квадратові зруби бабинця і вівтаря. Церква не має присінку, а до вівтаря по осі прибудована рівноширока прямокутна захристія. Крім головного входу до церкви з заходу до бабинця існує бічний у південній стіні нави. Цікаво, що на плані церкви з 2001 р. (фото з www.info-library.com.ua) вхід до нави не позначений.

Оточує будівлю піддашшя, яке оперте на випусти вінців зрубу. Стіни під опасанням з відкритих фарбованих брусів зрубу, над опасанням - шальовані вертикально дошками і лиштвами. Четверик нави завершує світловий восьмерик оббитий бляхою, вкритий наметовим верхом з ліхтарем і маківкою на вершині. Невеликі грушасті маківки посаджені на краях двосхилих причілкових дахів бабинця і вівтаря. На південь від церкви знаходиться деревяна квадратова в плані двоярусна (перший ярус тинькований) дзвіниця, вкрита пірамідальним дахом.

ЛІТЕРАТУРА: "Церкви Прикарпатського краю". Р. Процак, Івано-Франківськ, 2006.

Скопіюй посилання на сторінку і постав на сайт, блог або в соціальні мережі.
.........................................................................................................................................................................................................................................................
Галицький
район
___

Івано-Франківська
область
___

Вигляд церкви та її план у 2001 р. Фото www.info-library.com.ua.
...........................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................
© 2007-2018  Дерев'яні Церкви Західної України  |  Громик Віктор
Церква і дзвіниця в середині 1910-х років. Фото з www.ebay.de