Саджавка
Церква Покрова Пр. Богородиці 1909
Церква на карті.   Фото 14.11.2013, Володимир Дідик.
Згідно неперевіреної інформації, попередня греко-католицька церква в Саджавці також була деревяною і походила з 1758 року. За іншою інформацією дана церква мала бути з 1858 року. Існуючу деревяну церкву Покрова збудували майстри з с. Яворів, Косівського повіту протягом 1909-1911 рр., освятили будівлю в 1912 р. У той час парохом в селі був о. Сидір Бобикевич. Сьогодні церква в користуванні громади УАПЦ.

Між головною дорогою Саджавки і берегом річки, на схід від мурованого храму, розташована стара деревяна церква. Звичайно, її сині верхи з золотими зірками можуть запам'ятатися. Будівля хрещата в плані, до бабинця по осі церкви прибудований вужчий двоярусний присінок, до гранчастого вівтаря з обидвох сторін ризниці. Під опасанням стіни шальовані деревяною вагонкою, обабіч входів до церкви висять немалі зображення святих. Вікна у стінах надопасання вже пластикові.

" Орієнтовно в 1961 художник-різьбар Кудлак Іван Васильович робив деяку частину різьби для іконостасу цієї церкви. В цей час там правив отець Михайло Федорак. Потім він відсидів в тюрмі, правив в с.Ямниця, першим його церква в 1989 перейшла в УГКЦ. " - інформацію надіслав Богдан Кудлак.

Дерев'яна квадратова в плані двоярусна дзвіниця, покрита різними сучасними матеріалами (дерево, метал, пластик), знаходиться з півдня від церкви.

Скопіюй посилання на сторінку і постав на сайт, блог або в соціальні мережі.
.........................................................................................................................................................................................................................................................
Надвірнянський
район
___

Івано-Франківська
область
___

Іконостас церкви.  Фото 27. 08. 2017, Богдан Кудлак.
Царські врата іконостасу.  Фото 27. 08. 2017, Богдан Кудлак.
...........................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................
© 2007-2018  Дерев'яні Церкви Західної України  |  Громик Віктор