Найдавніша згадка про місцеву церкву походить з податкового реєстру 1578 р. У XVIII ст. в селі існували дві церкви і дві окремі парохії. Одна з церков містилася на високій горі при виїзді з села до с. Журавеньки, званій "Знилів" (тепер "Жиливина"), а інша над Дністром у низинній частині, званій "Батьків" (назва збереглася донині).

Деревяна церква Святої Параскеви відзначена в акті візитації княгиницького деканату 1740 р. Тоді ж згадана інша церква Покрови Пр. Богородиці. В кінці XVIII ст. в селі залишилася тільки одна церква Святої Параскеви, згадана в документах 1803 року.

Цікавим є те, що нова деревяна церква Святої Параскеви, зведена у 1800 році постала на "Батькові", а не на "Жиливині". Наступна деревяна церква у 1852 р. замінила попередню будівлю.

У цьому ж році збудовано і нову дерев'яну дзвіницю. Невідомо що сталося з цією церквою, але у 1897 р. громада збудувала нову деревяну церкву тоді ж поблагословлену. В 1903 р. її вівтар розмалював церковний маляр зі Станіславова Алоїз Скочдополь. Наступний розпис виконано Володимиром Загачевським в 1958 р. за о. Євгена Іваника. Церква в користуванні громади УГКЦ (УПЦ КП?).

ЛІТЕРАТУРА: В. Слободян "Храми Рогатинщини". Львів-2004. - 248 с.

Скопіюй посилання на сторінку і постав на сайт, блог або в соціальні мережі.
Козарі
© 2007  "Дерев'яні Церкви Західної України"
Церква Св. Параскеви
1897
Фото 25. 11. 2012, Ігор Пунда.
Вигляд церкви та її план у 2003 р. Фото www.info-library.com.ua.
Інтер'єр церкви. Фото ? року з www.pravoslavie.if.ua.