Фото церкви в середині 1970-х рр. Автор - В. Каринский, (г.Москва).
Іконостас. Фото з "Шематизм Стрийської єпархії УГКЦ", Стрий-Дрогобич, 2011 р.
До середини ХІХ ст. мешканці Станкова ходили на богослужіння до церкви в сусідньому с. Фалиш. У 1850 р. станківчани на власні пожертви збудували існуючу деревяну церкву. У 1911 р. громада Фалиша збудувала свій власний храм.

З того часу церква у Станкові була лише для станківчан. Тому у церковних документах початок церкви у селі Станків датується 1911 р. У 1916 p., під час Першої світової війни, церква була дуже зруйнована, і її перебудували під керівництвом місцевого пароха о. Гошовського.

По другій світовій війні церкву у Станкові зачинили, а згодом влаштували  у ній музей “Художня виставка колгоспу “Дружба”. Згодом розібраний іконостас та інші цінні речі з церкви передали до діючого тоді храму в с.Фалиш.

Офіційно станківську церкву відкрили у 1986 р. Проте ця подія викликала не однозначну реакцію серед селян - частина з них не хотіла, щоб церкву відновлювали. Але по необхідних ремонтах, урочисте відкриття оновленої церкви відбулося у травні 1988 р. Пам'ятка архітектури місцевого значення.

Дерев`яна церква стоїть у центрі села, недалеко головної дороги. Тризрубна одноверха будівля з добудованими до гранчастого вівтаря ризницями. До північної стіни нави також зробили прибудову.

Наву завершує світловий восьмерик накритий банею з ліхтарем та маківкою. Такі ж ліхтарі з маківками є на гребенях дахів бабинця та вівтаря. Ще в кінці 2007 р. стіни були вертикально шальовані дошками, а дахи покриті звичайною бляхою.

Проте після недавнього "євро-ремонту" святиня утратила давній вигляд - стіни горизонтально оббили горбилем, дахи покрили синього кольору металопрофілем, баню - металізованою бляхою "під золото".

На мурованій, стінового типу дзвінниці, збудованій у 1934 р., крім старого дзвону "Василь" з 1937 р. поставили два нових з написом : "Громаді с. Станків від Рожнятовських. Р. Б. 2009".

Скопіюй посилання на сторінку і постав на сайт, блог або в соціальні мережі.
Станків
© 2007  "Дерев'яні Церкви Західної України"
Церква Прсв. Трійці
1850
Фото 29. 01. 2011