Либохора
Церква Різдва Христового 1850
Церква на карті.  Фото 3. 05. 2011
Сіл з назвою "Либохора" на Львівщині (та й в Україні) тільки два: на Турківщині та Сколівщині. Зараз мова про останню з них - велике і довге село на схід від с.Тухля. Відомо, що покровителями дерев'яної церкви, яка збудована у 1850 р. (є дані про 1790 р.), до 1939 р. були відомі на Сколівщині брати барони Гредлі зі Сколього.

З дороги на Славське до церкви пів години пішки. Вона стоїть у центрі Либохори, на правому березі потоку. Цікаво, який відсоток населення Либохори може поміститися в єдиній і невеликій сільській церкві. Також незвично не бачити біля церкви у Карпатах ні одного дерева.

Тризрубна видовжена у плані триверха будівля, поставлена на кам'яний фундамент. До вівтаря з півночі прибудували ризницю, а ось бабинець не має присінку. Церкву оточує широке піддашя, що опирається на випустах вінців зрубів, які забили дошками. Стіни під опасанням вертикально шальовані дошками, над піддашям - суцільно оббиті бляхою.

Над вівтарем, навою та бабинцем є по четверику з одним заломом, на яких влаштовані три низьких восьмерики (над навою світловий з одним заломом), накриті восьмибічними наметовими верхами, які увінчані ліхтарями з маківками. Покриття верхів та маківок, як бачите, замінили металізованою під золото бляхою.

Очевидно, тоді ж замінили старі хрести (стоять надворі приперті між навою та вівтарем) новими. При вході на прицерковну територію, на південь від святині знаходиться дерев'яна квадратова у плані триярусна (другий і третій яруси в арочних голосниках) дзвіниця, завершена чомусь восьмибічним наметовим дахом.

Скопіюй посилання на сторінку і постав на сайт, блог або в соціальні мережі.
.........................................................................................................................................................................................................................................................
Сколівський
район
___

Львівська
область
___

Церква (між деревами) на тлі краєвиду. Фото 1916 р. з www.bildarchivaustria.at
...........................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................
© 2007-2018  Дерев'яні Церкви Західної України  |  Громик Віктор