Щуровичі
Церква Воздвиження Чесного Хреста 1934
Церква на карті.  Фото 21. 08. 2010
Чималих розмірів церква розташовується на південь від центру Щурович, біля вулиці. Збудована у 1934 році майстром Йосипом Літовінським при допомозі його синів Антона і Володимира. До речі, Володимир Літовінський власноруч підняв хрест на баню церкви - про це повідомив Віталій Літовінський.

Святиня хрестова у плані, одноверха, поставлена на цегляний підмурівок. Вівтар за довжиною приблизно рівний бабинцю. До вівтаря симетрично прибудовані ризниці. До бабинця від заходу прибудований широкий присінок на три входи. Ще один вхід є у довшій стіні північного крила нави. Церкву оточує піддашшя на приставних, різьблених кронштейнах.

Усі вікна (окрім присінку) арочної форми. Цікаво, що стіни будівлі до рівня карнизу горизонтально оббиті дошками, тільки присінок та ризниці вертикально шальовані деревом. Середхрестя нави завершує високий світловий восьмерик, накритий банею з ліхтарем і маківкою. На таблиці, що висить на стіні храму читаємо: "У 1890 - 1902 рр. в с.Щуровичах жила національна героїня України ОЛЬГА БАСАРАБ, батько якої о.Михайло Левицький був священиком. Похований на сільському цвинтарі".

На південь від церкви є маленька дерев'яна капличка, а на захід від святині стоїть стара дерев'яна, двоярусна дзвіниця, накрита наметовим дахом і нова, цегляна, стінового типу на п'ять дзвонів.

Скопіюй посилання на сторінку і постав на сайт, блог або в соціальні мережі.
.........................................................................................................................................................................................................................................................
Радехівський
район
___

Львівська
область
___

Вид на іконостас. Фото о. Роман 2010 р. з www.1ua.com.ua
...........................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................
© 2007-2018  Дерев'яні Церкви Західної України  |  Громик Віктор