Вирів
Церква Преображення Господнього 1937
Церква на карті.  Вигляд по ремонті. Фото влітку 2012 р. з www.neo7777vitaha. livejournal.com
Дерев`яна церква стоїть на плато схилу, вище неї розташовані старі будівлі колгоспу. Зі сторони головного входу будівля вражає своєю висотою - 25 метрів. Храм збудований у 1937 - 1939 рр. коштом добровільних пожертв парафіян на місці попереднього з 1765 року. Майстер будівництва Василь Літовінський. Церква хрестова у плані, оточена піддашшям, яке навколо бабинця переходить в широке опасання-галерею з дерев`яною огорожею у якій вирізаний ряд хрестів. Головний вхід у церкву підкреслений стрімким двосхилим дахом.

Крім центральних дверей існують бокові у північному та південному крилах нави. До великого гранчастого вівтаря прибудовані високі ризниці. Стіни підопасання - фарбований зруб, надопасання - вертикально шальовані пофарбованими дошками. До речі, стіни церкви в кінці 1990-х рр. були коричневого кольору. Стіни надопасання мають високі вікна арочної та круглої форми. На середхресті нави, на великому світловому восьмерику, поставлена крупних розмірів баня з ліхтарем і маківкою.

Її бляшане покриття, як і решта дахів, пофарбували у зелений. Як тепер виглядають дахи церкви бачите самі. В інтер`єрі храму розташований різьблений і золочений іконостас XVIII ст., очевидно, перенесений зі старої церкви. На південний-захід від неї стоїть дерев`яна двоярусна дзвіниця, накрита шатровим дахом. Особисто мені, дзвінниця дуже сподобалася стрункими і легкими пропорціями. Церкву найлегше зафіксувати з півдня та сходу - з інших сторін її оточують дерева.

Скопіюй посилання на сторінку і постав на сайт, блог або в соціальні мережі.
.........................................................................................................................................................................................................................................................
Кам'янка-Бузький
район
___

Львівська
область
___

До ремонту. Фото 11 .07. 2008
Верх іконостасу. Фото 2009 р., автор - VUSAND з www.panoramio.com
...........................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................
© 2007-2018  Дерев'яні Церкви Західної України  |  Громик Віктор