Старий Мартинів
Церква Св. Арх. Михайла 1934
Попередня деревяна церква походила, очевидно, з 1889 р. Також в Шематизмі є згадки про місцеву церкву з 1821 р. Теперішня церква збудована в 1932-1934 рр. Майстром був Петро Салій. До 1939 р. філіальна до парафіяльної церкви в с. Мартинів Новий. Пам'ятка архітектури місцевого значення. Церквою користується громада УГКЦ.

Розташована при головній дорозі, біля забудови на західній околиці села. Орієнтована вівтарем на північ. Хрещата в плані одноверха будівля. Складається з квадратової нави, до якої зі сходу і заходу прилягають прямокутні бічні рамена, з півночі - гранчастий вівтар з прибудованими ризницями, а з півдня - наближений до квадрату бабинець. Крім головного входу до церкви у південних стінах обидвох бічних рамен існують бічні входи. Церкву оточує піддашшя, яке опирається на профільовані випусти вінців зрубів. Стіни будівлі шальовані вертикально дошками і лиштвами.

Ліхтар з маківкою вінчають баню, яка вкриває світловий восьмерик середхрестя нави. На краях гребенів багатосхилого даху вівтаря і двосхилого причілкового даху бабинця влаштовані менші ліхтарі з маківками. На схід від церкви знаходиться двоярусна квадратова в плані мурована(?) дзвіниця, вкрита пірамідальним дахом. В кінці 1980-х рр. на північний схід від церкви знаходилася деревяна дзвіниця.

ЛІТЕРАТУРА: "Церкви Прикарпатського краю". Р. Процак, Івано-Франківськ, 2006.

Скопіюй посилання на сторінку і постав на сайт, блог або в соціальні мережі.
.........................................................................................................................................................................................................................................................
Галицький
район
___

Івано-Франківська
область
___

Вид на іконостас з хорів.  Скріншот з відео, дата - лютий 2014 року, джерело - www.trkrai.com
...........................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................
© 2007-2018  Дерев'яні Церкви Західної України  |  Громик Віктор