Кошелів
Церква Введення в Храм Пр. Богородиці 1750
Церква на карті.   Фото 22. 04. 2018, Алла Лебедєва.
Кошелів належав до сусідньої парафії Нове Село і місцева церква вважалася філіальною. Існуюча дерев`яна церква збудована у 1750 році, як свідчить напис на надпоріжнику вхідних дверей (переклад з "Інскрипції на дерев'яних церквах" В.Слободян): "Збудований храм цей року 1750 місяця Квітня дня 20 за короля Августа Г за єпископа Шептицького Г". В церковному інвентарі 1830 року зазначено, що церква мала розміри 7 х 3 сажні (сажень- міра довжини біля 2 метрів - моя прим.) і вартувала 250 зр (зр- (золотий ринський)- грошова одиниця в Галичині у 1772-1896рр. - моя прим.).

Іконостас храму походить з 1760 року. У 1879 році розписані стіни церкви, у 1892 р. всередині церкви покладена нова підлога, у 1899 році гонтове покриття дахів замінили на бляшані. У 1892 році поряд з церквою збудували нову дзвіницю розміром 4,3 м. х 4,3 м. Святиня була зачинена з 1969 по 1989 рр. У 1983 році церкву реставрували. Дахи перекриті новою бляхою, зовнішні стіни пофарбовані, ймовірно, в 2010-х роках. Пам'ятка архітектури національного значення. Церква в користуванні громад УГКЦ  і УАПЦ.

Церква розташовується у південній частині села, на узгір'ї в оточенні дерев, біля цвинтара. Зведена з соснових брусів поставлених на стендари. Будівля тризрубна, одноверха, розмірами 13,5 м. х 8,0 м., До квадратової в плані нави з заходу прилягає вужчий прямокутний бабинець, а зі сходу також вужчий гранчастої форми вівтар з прямокутною захристією з півночі. Церкву оперізує велике піддашшя, оперте на масивні випусти вінців зрубів, перерване в місці прилягання ризниці, вкритої трисхилим дахом.

Стіни церкви вертикально шальовані дошками з лиштвами. Висока розвинена нава завершена шоломовою банею на низькому світловому восьмерику, увінчаною сліпим ліхтарем з маківкою. Бабинець вкритий двосхилим причілковим дахом з острішком, а вівтар - п'ятисхилим дахом. На південний захід від церкви розташована деревяна двоярусна стовпова дзвіниця, вкрита пірамідальним дахом, а поряд неї - колишня стовпова брамка-вхід на церковну територію.

Скопіюй посилання на сторінку і постав на сайт, блог або в соціальні мережі.

ЛІТЕРАТУРА: В. Слободян "Церкви України. Перемиська єпархія". Львів-1998. - 864 с.
В. Лаба "Історія сіл Стронятин та Кошелів від найдавніших часів до 1939 року". Львів-2001. - 40 с.
В. Слободян "Жовківщина. Історико-архітектурні нариси церков. Том 5". Жовква-Львів-Балтимор - 1998.


.........................................................................................................................................................................................................................................................
Жовківський
район
___

Львівська
область
___

Церква на поч.1980-х рр.Фото з"Памятники градостраительства и архитектуры УкраинскойССР"
...........................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................
© 2007-2018  Дерев'яні Церкви Західної України  |  Громик Віктор
Вигляд до ремонту.  Фото 1. 10. 2006.