Старгород
Церква Покрови Пр. Богородиці 1892
Церква на карті.   Фото 17.06.2010.
Існуюча дерев'яна церква збудована у 1892 р. на місці давнішої дерев'яної з XVII ст., розібраної у тому ж році. Після виселення мешканців у 1946 р. стояла зачиненою до 1988 р. По їх поверненні використовувалася на колгоспний склад.

Маленький Старгород на лівому березі Західного Бугу - найпівнічніше село в якому збереглася дерев'яна церква. А ще у 2008 р. відзначило 910 річницю від часу першої згадки про населенний пункт (вперше згадується на сторінках літопису Руського від першої половини лютого 1098 р. під назвою Всеволож). З нагоди свята відбулася Божественна літургія, присвячена 20-й річниці відновлення Богослужінь в церкві, 115-й річниці побудови церкви в Старгороді і 1020-й річниці хрещення Київської Русі.

Церква стоїть у центрі Старгорода, на низькому підвищенні. Навколо неї незвично мала ділянка, довкола оточена деревами. Церква невеликих розмірів, тризрубна, на бетонному фундаменті, одноверха. Важко сказати, чому вівтар гранчастої форми орієнтували на південний-схід, а не просто на схід. Церкву оточує піддашшя на приставних кронштейнах. Можливо, під час останнього ремонту підвалини будівлі і кути стін під опасанням пофарбували жовтим.

Стіни будівлі вертикально шальовані дошками з лиштвами, як бачите, мальовані на темно-зелено, що є трохи незвичним зважаючи, що за селом починається Волинь з її всюди видним блакитним кольором. На осі церкви до бабинця прибудований засклений ганок. Бічний вхід є у північно-східній стіні бабинця. Між вікнами нави побачите образ Покрови Пр. Богородиці. Наву завершує низький світловий восьмерик, накритий банею з ліхтарем, який вінчає маківка. Дзвіниця мурована, стінового типу.

ЛІТЕРАТУРА: В. Слободян "Церкви України. Перемиська єпархія". Львів-1998. - 864 с.

Скопіюй посилання на сторінку і постав на сайт, блог або в соціальні мережі.
.........................................................................................................................................................................................................................................................
Сокальський
район
___

Львівська
область
___

...........................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................
© 2007-2018  Дерев'яні Церкви Західної України  |  Громик Віктор