Монастир-Дережицький
Церква Благовіщення Пр. Богородиці 1899
Церква на карті.   Фото 1.12.2009.
Василиянський монастир в селі існував з 1531 по 1804 р., коли його остаточно приєднали до дрогобицького монастиря, а його церква була перетворена в дочірню. Це була дерев`яна одноверха будівля, зведена, ймовірно, в XVIII ст. на місці давнішої. У 1899 р. (деякі архівні джерела подають 1904 р.) на її місці збудована існуюча церква, яка з 1961 по 1989 рр. стояла зачиненою.

Верх цієї церкви можна побачити з дороги до Борислава. Збудована на схилі західної околиці населеного пункту, на правому березі безіменного потічка, оточена старим цвинтаром. Будівля малих розмірів, хрестова у плані, одноверха. Вівтар, як і бокові рамена нави, звичайно, гранчастої форми, має дві ризниці. Церква по периметру оточена піддашшям. Стіни під ним складаються з відкритих брусів зрубу, над піддашшям - вертикально шальовані дошками з лиштвами, як і стіни ризниць. Вікна зроблені на всю висоту стін надопасання.

Над входом у бабинець розриває піддашшя зовнішній балкон-проповідниця, накритий двосхилим дашком - найвиразніший елемент церкви. Середхрестя нави завершує дуже низький світловий восьмерик, накритий шоломовою банею з ліхтарем і маківкою. Все покриття верхньої частини церкви повністю замінили металізованою бляхою. Гребені інших дахів підкреслюють маківки з хрестами. На південь від святині, біля вхідної брами стоїть дерев`яна двоярусна дзвінниця на цегляному підмурівку з підсябиттям на другому ярусі, накрита пірамідальним дахом. Як бачите, стара бляха дзвінниці сильно контрастує з новим покриттям церкви. На захід від неї розташована дерев`яна капличка, на яку причепили великий прожектор.

ЛІТЕРАТУРА: В. Слободян "Церкви України. Перемиська єпархія". Львів-1998. - 864 с.

Скопіюй посилання на сторінку і постав на сайт, блог або в соціальні мережі.
.........................................................................................................................................................................................................................................................
Дрогобицький
район
___

Львівська
область
___

...........................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................
© 2007-2018  Дерев'яні Церкви Західної України  |  Громик Віктор
Биків
Бистриця
Бистриця-Гірська
Борислав (ц. св. Івана)
Борислав (ц. св. Миколи)
Борислав (ц. Покрова)
Брониця (ц. св. Василя)
Брониця (ц. св.арх.Михайла)
Верхні Гаї
Верхній Дорожів (ц. Вознесен.)
Верхній Дорожів (ц. св. Івана)
Верхній Дорожів (ц. Преобр.)
Верхній Дорожів (ц. св. Юрія)
Волоща
Воля Якубова
Вороблевичі
Глинне
Городківка
Грушів (ц. Пр. Богородиці)
Грушів (ц. Прсв. Тройці)
Далява
Добрівляни
Довге
Довге-Гірське (ц. Введення)
Довге-Гірське (ц. св.Миколи)
Долішній Лужок
Дрогобич (ц. Воздвиження)
Дрогобич (ц. св. Параскеви)
Дрогобич (ц. св. Юра)
Жданівка
Зади
Летня (ц. св. Євстахія)
Летня (ц. Різдва Христового)
Літиня
Майдан
Медвежа
Меденичі
Михайлевичі
Модричі
Мокряни
МонастирДережицький
Монастир-Лішнянський
Нагуєвичі
Нижні Гаї
Новошичі
Ортиничі
Підбуж
Підмонастирок
Попелі (горішня церква)
Попелі (долішня церква)
Почаєвичі
Рибник
Рихтичі
Ріпчиці
Селець
Смільна
Снятинка
Солонське
Станиля
Старе Село
Стебник-Солець
Сторона
Ступниця (ц. Покрова)
Ступниця (ц. св. Юрія)
Унятичі
Уріж (ц. Покрова)
Уріж (ц. Прсв. Тройці)
Ясениця-Сільна