Бишів
Церква Св. Юрія 1750
У лісі біля села Бишів колись знаходився монастир. Під час одного з нападів татар його разом з монахами знищили. За переказами, існуючу деревяну церкву збудували в 1750 р. на новому місці з останків будівель колишнього монастиря. У 1902 р. церква була розширена і відремонтована. Була філіальною до парафіяльної церкви в с. Дрищів (сьогодні с. Підлісне, Тернопільської області). Покровителями церкви були пани Щуровські. Останнім передвоєнним священником з 1935 р. був о. Миколай Пателицький. Церква в користуванні громади УГКЦ. Біля вівтаря старої церкви швидкими темпами будують новий мурований храм.

Церковця знаходиться на схилі західної околиці села. Складається з квадратової в плані нави, до якої з південного сходу прилягає незначно вужчий наближений до квадрату вівтар з прибудованою при північній стіні ризницею, а з північного заходу - також вужчий прямокутний бабинець. Тепер він удвічі довший від попередніх розмірів завдяки розбудові. До нього ведуть два входи: головний в південній стіні і бічний в західній стіні. Над дверима влаштовані односхилі дашки.

Церкву оточує піддашшя, яке опирається на східчасті випусти вінців зрубів. Стіни будівлі шальовані вертикально дошками, східна стіна надопасання вівтаря оббита бляхою, у круглому вікні стіни знаходиться вітраж на якому зображений Св. Юрій Змієборець. Низький світловий восьмерик нави вкритий невеликою банею, яку вінчає високий ліхтар з двоярусною маківкою. На південь від церкви розташована дзвіниця - деревяна конструкція з розкосами вкрита двосхилим дашком, під яким висять два дзвони.

ЛІТЕРАТУРА: "Церкви Прикарпатського краю". Р. Процак, Івано-Франківськ, 2006.

Скопіюй посилання на сторінку і постав на сайт, блог або в соціальні мережі.
.........................................................................................................................................................................................................................................................
Галицький
район
___

Івано-Франківська
область
___

Вигляд церкви та її план у 2001 р. Фото www.info-library.com.ua.
...........................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................
© 2007-2018  Дерев'яні Церкви Західної України  |  Громик Віктор