Шептичі
Церква Успіння Пр. Богородиці 1892
Церква на карті.  Фото 21. 04. 2008
Дерев`яна церква стоїть на західній околиці села, біля вулиці. У 1507 році тут вже існувала парафіяльна церква. Місцева парафія у 1690 році отримала ерекційний акт. Існуючий храм збудований у 1892 році на місці давнішого. З 1960 по 1989 рр. стояв зачинений - громада не допустила до влаштування у ньому складу.

Будівля латинізованого типу, тризрубна, має два входи - з півдня і заходу, над останнім влаштований дашок на всю ширину стіни. Традиційне піддашшя відсутнє. Церква накрита спільним високим багатосхилим дахом, гребінь якого завершений ліхтарем з маківкою.

На південний-захід від церкви стоїть дерев`яна стовпова двоярусна дзвіниця, накрита наметовим дахом. Святиня з трьох сторін оточена деревами, тому зафіксувати її без перешкод можна тільки із заходу.

ЛІТЕРАТУРА: В. Слободян "Церкви України. Перемиська єпархія". Львів-1998. - 864 с.

Скопіюй посилання на сторінку і постав на сайт, блог або в соціальні мережі.
.........................................................................................................................................................................................................................................................
Самбірський
район
___

Львівська
область
___

...........................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................
© 2007-2018  Дерев'яні Церкви Західної України  |  Громик Віктор