Братківці
Церква Преображення Господнього 1879
Церква на карті.  Фото 3. 07. 2012
Існуюча дерев'яна церква збудована 1879 року, відновлена у 1905 році. Вже у 1918 р. дах вівтаря покрили бляхою. До 1939 р. покровителькою церкви була Гізеля Баранська з Нижньої Лукавиці. У 1986 р. представники радянської влади сплюндрували інтер'єр церкви - розбили і винесли іконостас, всі ікони та церковні речі, а все тому, що люди постійно клопотали про відкриття святині.

Пізніше громаді Братківців вдалося повернути з львівського Музею релігії та атеїзму 90 % вивезених речей. Недалеко на північ від дерев'яної за незалежності України звели новий мурований храм. Стара святиня - пам'ятка архітектури місцевого значення. Церква в користуванні громади УГКЦ.

Розташовується на схід від центру Братківців, на рівній ділянці, біля роздоріжжя і забудови. Будівля тризрубна, одноверха. Її вівтар гранчастої форми, до якого симетрично прибудовані ризниці, орієнтований на північний схід. До вівтаря по осі в південно-західному напрямку прилягає ширша квадратова нава і вужчий квадратовий бабинець з прибудованим маленьким присінком.

Церкву оточує піддашшя, яке опирається на профільовані випусти вінців зрубів і приставні кронштейни (навколо вівтаря). Стіни церкви шальовані вертикально дошками. Велика маківка на сліпому ліхтарі вінчає баню, поставлену на низький світловий восьмерик нави. Вівтар вкритий п'ятисхилим, а бабинець, ризниці і присінок - двосхилими дахами.

На захід від церкви розташована дерев'яна двоярусна квадратова дзвіниця, вкрита пірамідальним дахом. Біля неї зберігся пам'ятник з фігурами Богородиці і Христа і написом: "Фундатор Анна Купранець 1910г.".

ЛІТЕРАТУРА: Р. Сулик "Дерев'яне церковне будівництво на Стрийщині". Львів-Стрий 1993.

Скопіюй посилання на сторінку і постав на сайт, блог або в соціальні мережі.
.........................................................................................................................................................................................................................................................
Стрийський
район
___

Львівська
область
___

Вигляд церкви на Великдень 1918 року.  Фото з www.allegro.pl
Вид на іконостас. Фото 29. 09. 2018, Микола Воєвода.
...........................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................
© 2007-2018  Дерев'яні Церкви Західної України  |  Громик Віктор