Дністрик-Дубовий
Церква Найсвятішого Серця Ісуса 1921
Вперше сільська церква згадується в податковому реєстрі 1515 р. Дерев'яна церква Втечі до Єгипту Пр. Богородиці була збудована у 1751 р. У 1848 р. (за іншими даними - 1851 чи 1856 р.) на її місці поставлена наступна дерев'яна церква Собору Пр. Богородиці, яка була сильно пошкоджена під час першої світової війни.

У 1921 р. навколо старої зведено існуючу дерев'яну будівлю в неоукраїнському стилі. На хорах під круглим вікном з заходу є напис: "Будовано тоту церкву від 7 мая до 26 грудня 1921 р. Благословлено 25 червня 1922 р.". По другій світовій війні залишалася чинною. Церква у користуванні громади УГКЦ.

Церква розташована посеред села, на пагорбі. Поряд знаходиться дерев'яна будівля колишнього жіночого монастиря з 1930-х рр. Хрещата церква зведена з дерева на мурованому фундаменті. Складається з квадратової нави, до якої з півночі і півдня прилягають укорочені прямокутні бічні рамена, зі сходу - гранчастий вівтар, а з заходу - прямокутний бабинець.

По обидва боки вівтаря розташовані прямокутні захристії. Завершує наву великий світловий восьмерик, вкритий наметовою банею, увінчаною сліпим ліхтарем з маківкою. Ще чотири маківки встановлені на гребенях двосхилих причілкових дахів бічних рамен, бабинця та п'ятисхилого даху вівтаря. Оперізує церкву піддашшя, оперте на профільовані випусти вінців зрубів.

Стіни підопасання - відкритий зруб, надопасання та восьмерика - ошальовані вертикально дошками і лиштвами. Північніше від церкви стоїть дзвіниця, збудована у 1960-х рр. Дерев'яна будівля - квадратова в плані, одноярусна, стовпової конструкції, вкрита пірамідальним наметовим дахом, увінчаним маківкою.

ЛІТЕРАТУРА: "Церкви Турківського району", В. Слободян, Львів-2003.

Скопіюй посилання на сторінку і постав на сайт, блог або в соціальні мережі.
.........................................................................................................................................................................................................................................................
Турківський
район
___

Львівська
область
___

Вид зі входу.   Фото з "Cerkwie w Bieszczadach", Stanislaw Krycinski.
Загальний вид.  Автор - Олег Белехов, 1995 р. з www.derevkhramy. livejournal.com.
...........................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................
© 2007-2018  Дерев'яні Церкви Західної України  |  Громик Віктор