Бучина
Церква Успіння Пр. Богородиці 1851
Церква на карті.   Фото 31.03.2011.
Про дату побудови (1851 р.) свідчить різьблений напис на надпоріжнику вхідних дверей. Збудував церкву місцевий господар і майстер Іван Риплянський на грунті (земельній ділянці), який відступив для неї. В кінці травня 2010 р. у селі відбулися сьомі регіональні «Бучинські фестини». Під час фестивалю його організатори запровадили благодійну скриньку, пожертви з якої пішли для потреб реставрації місцевої церкви. Церква у користуванні громади УГКЦ.

Бучина, як і сусіднє село Гаї-Дітковецькі, знаходиться біля межі з Рівненщиною. Церква розташована в центрі села, на місці, яке, за переказами, вказала власнику Богородиця. Будівля тризрубна триверха. Підвалини опираються на бетонний фундамент. Складається з ширшої нави, вужчого вівтаря, до якого з півдня прибудована ризниця та вужчого бабинця, до якого з заходу прилягає портик, опертий на чотири дерев'яні круглі точені колони. Церкву оточує піддашшя, оперте на випусти вінців зрубів.

Стіни підопасання і західна бабинця оббиті листами ДВП (пресованого картону), надопасання і восьмериків - шальовані вертикально дошками і лиштвами. Наву завершує низький світловий восьмерик, накритий банею з прозорим ліхтарем і маківкою. Аналогічне завершення тільки менших розмірів влаштоване над бабинцем та вівтарем. Іконостас, ймовірно, куплений з якоїсь церкви, чотириярусний рококовий з гарними бароковими престолами-вівтарями.

На захід від церкви, на одній осі з нею, збудована у 1861 р. дерев'яна двоярусна дзвіниця, накрита пірамідальним наметовим дахом. На прицерковній території збереглася стара розмальована фігура Богородиці на постаменті, на кожній стороні якого є різьблені фігури ангелів та святих, фундована Михайлом Гаврилюком і його дружиною (на жаль, рік не записав).

ЛІТЕРАТУРА: В. Вуйцик, С. Івасейко, В. Слободян "Українські церкви Бродівського району". Львів: Місіонер, 2000 р. - 192 с.

Скопіюй посилання на сторінку і постав на сайт, блог або в соціальні мережі.
.........................................................................................................................................................................................................................................................
Бродівський
район
___

Львівська
область
___

...........................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................
© 2007-2018  Дерев'яні Церкви Західної України  |  Громик Віктор