Будьків
Церква Воздвиження Чесного Хреста 1751
Церква на карті.  Фото 28. 09. 2016, Андрій Сенько.
Дерев`яна церква - пам'ятка архітектури національного значення, стоїть на схилі орієнтованому на захід, біля нового мурованого храму. Зведена ще у 1751 році. Наприкінці 1980-х років представники радянської влади планували перетворити церкву на "траурний зал".

Тризрубна, одноверха, розміром 14,2 м. х 8,8 м., з прибудованою до вівтаря з півночі ризницею. Церкву по периметру оточує піддашшя. У 2010-х роках зовнішні стіни церкви наново пофарбували. На південь від неї, біля входу на церковне подвір`я, стоїть двоярусна дзвіниця, розміром 4,4 м. х 4,4 м. За церквою розташований цвинтар.

Оскільки мурований храм діючий, то дерев`яна святиня нікому не потрібна. Правда, прийняли рішення про "Виготовлення проектно-кошторисної документації для реставрації церкви Воздвиження Чесного Хреста в с. Будьків".

Скопіюй посилання на сторінку і постав на сайт, блог або в соціальні мережі.
.........................................................................................................................................................................................................................................................
1944 рік. Фото з www.kresy.pl
Пустомитівський
район
___

Львівська
область
___

1980-і роки. З "Памятники градо-строительства и архитектуры Украинской ССР. Том 3"
Загальний вид церкви і дзвіниці. 1944 рік. Фото з www.kresy.pl
Попередній вигляд.  Фото 17. 09. 2006
...........................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................
© 2007-2018  Дерев'яні Церкви Західної України  |  Громик Віктор