Тернавка
Церква Введення в Храм Пр. Богородиці 1921
Церква на карті.  Фото 2. 08. 2007
Попередня до існуючої дерев'яна церква бойківського типу була зведена у 1780 р. Будівля складалася з трьох розміщених по осі схід - захід прямокутних зрубів: вужчого вівтаря, ширшої нави й вужчого бабинця. Наву вінчав верх із одного четверика й трьох восьмериків, а над вівтарем і бабинцем здіймалися верхи з двох восьмериків.

Верх бабинця нависав над входом, утворюючи відкритий ґанок. У його горішній частині, первісно оточеній відкритою галереєю, містилася емпора-каплиця. Оперізувало споруду широке піддашшя, оперте на профільовані випусти вінців зрубів. У 1914 - 1915 рр. церква дуже потерпіла від бойових дій. Австрійський уряд у 1918 році виділив кошти на реставрацію храму, але 13 вересня того ж року парох о. Іван Куземович повідомив його про бажання громади збудувати нову церкву, а не ремонтувати стару.

Стараннями о. Ярослава Левицького в 1921 році на кошти громади майстри Михайло й Григорій Комарі з с.Цінева звели новий храм. Правда, частіше згадується, що його збудував майстер-тесля Йосиф Фенкель, який працював на Львівщині у першій чверті ХХ ст., з використанням форм церкви в Лютовиськах, спроектованої Василем Нагірним (1921 p.). У новозбудованому храмі на хорах розміщено частини іконостасу XVIII ст. з розібраної старої будівлі, матеріал з якої продано на дрова.
 
Дерев`яна церква стоїть на високому підвищенні біля дороги. Тризрубна, хрещата у плані будівля, накрита трьома шоломовими банями, які завершують ліхтарі з маківками. Поставлена на кам`яному фундаменті. Форми церкви та її високі півкруглі вікна вказують на поч. XX ст. побудови. На південь від храму, біля входу на подвір`я, розташована широка приземиста дзвіниця, накрита восьмибічним шатром.

Скопіюй посилання на сторінку і постав на сайт, блог або в соціальні мережі.
.........................................................................................................................................................................................................................................................
Сколівський
район
___

Львівська
область
___

1930-і роки.  Фото з польського путівника "Dolina Oporu"
Загальний вид.  Фото 19. 04. 2016
Загальний вид з іншої сторони.  Фото 19. 04. 2016
Кінець 1930-х років.  Фото з www.ebay.de
...........................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................
© 2007-2018  Дерев'яні Церкви Західної України  |  Громик Віктор