Скнилів
Церква Успіння Пр. Богородиці 1848
Церква на карті.  Фото 2012 р., Tarasl1 з www.foto-planeta.com
Відомо, що у 1848 році церкву купили за кошти добровільних пожертв парафіян у м.Винники під Львовом. До 1939 року її патронесою була Кароліна Шнель, землевласниця з Красного. Переосвячена з св. Кузьми і Дем'яна на Успення Пр. Богородиці. Церква у користуванні громади УПЦ.

Розташована у східній частині села, на рівній, оточеній деревами ділянці, поблизу дороги до цвинтара. Вузька і видовжена в плані тризрубна безверха латинізованого типу церква, розмірами 17 м. х 6,5 м. До зрубу нави зі сходу прибудований вужчий квадратовий в плані вітар, а з заходу також вужчий прямокутний бабинець. До його західної стіни прилягає рівноширокий присінок, а з півночі до вівтаря - ризниця. Стіни будівлі шальовані вертикально дошками і лиштвами, внизу зрубу бабинця, нави та вівтаря захищені дашком.

Всі об'єми церкви вкриті двосхилими дахами (ризниця - односхилим). Гребінь даху нави вінчає круглий ліхтар з маківкою. Таке саме завершення тільки меншого розміру влаштоване на гребенях дахів бабинця та вівтаря. В інтер`єрі церкви знаходиться різьблений та золочений іконостас XVIII ст. На захід від церкви збереглася дерев`яна одноярусна квадратова дзвіниця з 1849 року, накрита наметовим верхом. На прицерковній території знаходиться старий кам`яний хрест.

Скопіюй посилання на сторінку і постав на сайт, блог або в соціальні мережі.

.........................................................................................................................................................................................................................................................
Вигляд до початку ремонту.  Фото 30. 07. 2008
Золочівський
район
___

Львівська
область
___

...........................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................
© 2007-2018  Дерев'яні Церкви Західної України  |  Громик Віктор