Воля-Задеревацька
Церква Св. Арх. Михайла 1856
Церква на карті.  Фото 1. 04. 2009
Існуюча церква у Волі-Задеревацькій збудована у 1856 р. (за іншими даними 1807 р.). До 1939 р. перебувала під державним патронатом. Сьогодні в користуванні громади УГКЦ.

Дерев`яну церкву можна побачити поблизу центру села і музею. Церква стоїть на рівній, оточеній деревами ділянці, біля цвинтаря. Орієнтована вівтарем на північний-схід. Як видно збоку, будівля поставлена на дерев`яні бруси, які лежать на землі (можливо, під ними є кам`яний фундамент). Нижня частина стін в такому випадку захищена невеликим дашком по периметру.

В плані церква має видовжену форму, дводільна (нава і вівтар), до вівтаря з обидвох сторін прибудовані ризниці, накриті трисхилими дахами, до нави по осі - невеликий присінок. Усі зовнішні стіни вертикально шальовані дошками. У повздовжних стінах нави розташовані вертикальні бруси для забезпечення стійкості конструкції храму. Традиційне піддашшя відсутнє.

Кидаються у вічі великі вікна білого кольору. Дах церкви підтримує широкий карниз оббитий бляхою. Будівля накрита трисхилими дахами (над навою вищий), гребінь даху над навою увінчаний величезною маківкою, на краях дахів - меншими маківками. Напроти входу до церкви стоїть дерев`яна двоярусна дзвіниця зі стрімким піддашшям, нижній ярус якої квадратний у плані, верхній - восьмибічний, накритий таким самим верхом з маківкою.

Скопіюй посилання на сторінку і постав на сайт, блог або в соціальні мережі.
.........................................................................................................................................................................................................................................................
Стрийський
район
___

Львівська
область
___

Іконостас. Фото з "Шематизм Стрийської єпархії УГКЦ", Стрий-Дрогобич, 2011 р.
...........................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................
© 2007-2018  Дерев'яні Церкви Західної України  |  Громик Віктор