Велика Сушиця
Церква Положення Пояса Пр. Богородиці 1894
У XVI-XVII ст. це село складалося з двох частин, що звалися Сушиця Стара - нижня частина села, і Сушиця Велика - середня частина, в яких були свої церкви. Церква в середній частині села отримала ерекційну грамоту від Миколи Тарла, хорунжого перемиського 5 вересня 1556 року. Згадана церква і в податковому реєстрі 1589 року, де зазначено, що церква є в частині села, належній до дідича Ігната Гощіславського і священик має чверть лану.

Не збереглося жодних описів церкви з XVII - першої половини XVIII ст. Щойно в інвентарі 1733 року зазначено: "Церква Св. Миколи в Сушиці Горішній стара, в цьому році з фундаментів підважена, в бані і вівтарі реставрована.Дзвіниця над бабинцем новопоставлена. Іконостас, окрім намісних, риботицької роботи". Ця церква згоріла у 1839 році. Нову дерев'яну церкву 1841 року коштом дідича Мйодушевського.

Її замінила нова дерев'яна церква Положення риз Пр. Богородиці, збудована 1892 року коштами громади, яка згоріла до тла 31 жовтня 1893 року. Нову дерев'яну церкву звели вже у 1894 році. Іконостас для неї намалював Ян Богданський з Добромиля. 1897 року стіни церкви розписав маляр Еміліян Камінський з Перемишля. У 1933 році громада відновила церкву.

Тоді ж добудували дві муровані ризниці по обидва боки вівтаря. Після Другої світової війни радянська влада закрила церкву у 1953 році, але через стійкість громади її знову відкрили 1960 року. На захід від церкви розташована мурована стінна дзвіниця з двома арковими прорізами для дзвонів.

ЛІТЕРАТУРА: Слободян В. "Українське сакральне будівництво Старосамбірського району". - Львів: Камула.-2015. - 424 с.

Скопіюй посилання на сторінку і постав на сайт, блог або в соціальні мережі.
.........................................................................................................................................................................................................................................................
В.Ольхом'як, 2004р., "Українське сакральне будівництво Старосамбірського району", В.Слободян
Старосамбірський
район
___

Львівська
область
___

...........................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................
© 2007-2018  Дерев'яні Церкви Західної України  |  Громик Віктор