Дубравка
Церква Св. Миколи 1839
Церква на карті.   Фото 14.07.2009.
Дерев`яна церква зведена у 1839 р. До 1939р. її покровителем був Казимир князь Чарторийський з Журавна. Церква в користуванні громади УГКЦ.

Розташована посеред села, на рівній, просторій ділянці. Її бабинець, трохи ширша нава та вужчий вівтар поставлені по осі захід-схід. До вівтаря зі сходу прибудована рівноширока захристія, а до бабинця від заходу - широкий, гарно декорований ганок (деревяне розп'яття, різьблені ангелики, великі зображення Богородиці та Ісуса, прикрашені вишитими рушниками) з боковими деревяними воротами, вкритий двосхилим дахом.

На стінах будівлі, що вертикально шальовані дошками, висять шість старих ліхтарів на дерев`яних кронштейнах, пожежний щит на стіні вівтаря, а також вішак для одягу на стіні бабинця. Велика цибуляста маківка на восьмибічному ліхтарі вінчають гребінь двосхилого даху нави. Вівтар та бабинець мають аналогічні завершення, тільки меншого розміру. На захід від церкви знаходиться дерев`яна квадратова в плані двоярусна дзвіниця, накрита пірамідальним дахом з маківкою. На її другий ярус є вхід зовні.

Скопіюй посилання на сторінку і постав на сайт, блог або в соціальні мережі.
.........................................................................................................................................................................................................................................................
Вид на іконостас.  Фото з "Шематизм Стрийської єпархії УГКЦ", Стрий-Дрогобич, 2011р.
Жидачівський
район
___

Львівська
область
___

...........................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................
© 2007-2018  Дерев'яні Церкви Західної України  |  Громик Віктор