Синьків може бути цікавий тим, що тут, зі слів однієї з місцевих мешканок, згуртована громада: церква і каплиця відремонтовані, в школі створений музей села, видана книжка про Синьків, а ще село декілька років тому на всеукраїнському конкурсі населених пунктів такого типу зайняло перше місце...

Місцева церква стоїть у центрі Синькова, на схилі, біля цвинтаря. Збудована у 1894 році. При відвіданні села я зміг скопіювати історію даної церкви з книжки, проте ця інформація, на жаль, пропала.

Будівля хрестова у плані, одноверха, на бетонному фундаменті. При такій назві села, я б здивувався побачивши церкву фарбовану іншим кольором. У сонячний день її видно здалеку. Великий вівтар має прибудовані з півночі та півдня ризниці, а бабинець від заходу - рівноширокий присінок на троє дверей.

У західній стіні південного крила нави є бічний вхід. Церква традиційно оточена піддашшям, стіни будівлі вертикально шальовані дошками з лиштвами. Карнизи підкреслені білим і жовтим.

Середхрестя нави завершує світловий восьмерик, накритий банею з ліхтарем та маківкою. Також ліхтарі з маківками влаштовані на гребенях дахів бабинця та вівтаря.

На південь від церкви розташовується велика, але не висока дерев'яна двоярусна дзвіниця 1854 р., накрита наметовим дахом. Нижній ярус ширший за верхній. На нього можна дістатися по зовнішній драбині. Пригадую, на стіні дзвіниці бачив якісь написи...

Скопіюй посилання на сторінку і постав на сайт, блог або в соціальні мережі.
Синьків
© 2007  "Дерев'яні Церкви Західної України"
Церква Покрови Пр. Богородиці
1894
Фото 1. 07. 2010