Городжів
Церква Успіння Пр. Богородиці 1733
Церква на карті.   Фото 30.10. 2011.
У 1937 році до Городжева з містечка Магерів перенесли стару дерев`яну церкву, збудовану 1733 року. Будівництвом на новому місці керував архітектор Лев Левинський. Оновлену церкву освятили у 1938 році. Це перша церква у селі. З 1960 по 1965 рр. стояла зачиненою. Не відомо чи і як її використовували після 1965 року. В кінці 2000-х рр. зовні незначно ремонтована. Церква у користуванні громади УГКЦ.

Побачите її на рівній ділянці у західній частині села. Тризрубна, одноверха будівля. Складається з ширшої квадратової нави, вужчого гранчастого вівтаря, що прилягає зі сходу, та вужчого прямокутного бабинця з заходу. До західної стіни бабинця прилягає вужчий присінок з пізнішою прибудовою з півночі, схованою під піддашшям, а до північної стіни - прямокутна ризниця. Церкву оперізує піддашшя, оперте на випусти вінців зрубів. Стіни підопасання вертикально шальовані фарбованими дошками, надопасання - дошками з лиштвами.

Бічний вхід - з півдня до нави. На південній стіні нави збереглися первісні одвірки дверей старої церкви з надпоріжником, вирізаним у формі "ослячого хребта". Набагато вищий четверик зрубу надопасання стін нави завершує світловий восьмерик, вкритий шоломовою банею з ажуровим ліхтарем і маківкою. Набагато нижчі зруби надопасання вівтаря і бабинця вкриті відповідно п'ятисхилим і трисхилим дахами, гребені яких сягають тільки до гзимсу (карнизу) четверика нави. Кінці гребенів вінчають ажурові ліхтарі з маківками. На північний захід від церкви розташована новозбудована стінового типу дзвіниця на один дзвін.

Скопіюй посилання на сторінку і постав на сайт, блог або в соціальні мережі.

ЛІТЕРАТУРА: В. Слободян "Церкви України. Перемиська єпархія". Львів-1998. - 864 с.
В. Слободян "Жовківщина. Історико-архітектурні нариси церков. Том 5". Жовква-Львів-Балтимор - 1998.


.........................................................................................................................................................................................................................................................
Попередній вигляд церкви.  Фото 3. 07. 2008
Жовківський
район
___

Львівська
область
___

...........................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................
© 2007-2018  Дерев'яні Церкви Західної України  |  Громик Віктор