Красне
Церква Св. Арх. Михайла 1933
Перша згадка про церкву відноситься до часів короля Польщі Владислава Варненьчика, який надав їй грунти у 1441 р. Найдавніша відома деревяна церква зведена у 1720 р. У 1850 р. її замінили новою деревяною церквою, збудованою місцевим майстром Василем Настасинцем, яка згоріла від блискавки у 1923 р. Це була тризрубна триверха бойківського типу будівля.

Існуюча деревяна церква збудована у 1934-1935 рр. за проектом Євгена Нагірного. Біля входу в церкву поміщена таблиця з написом і фотографіями майстрів: "Церква збудована 1934-1935 рр. уроженцями с.Цінива Ружнятинського р-ну Івано-Франківської області Комар Емілем і Гринем во славу Божу". Церква у користуванні громади УАПЦ.

Церква розташована на схилі пагорба посеред села, на цвинтарі. Вхід на прицерковну територію через деревяну надбрамну споруду, накриту пірамідальним дахом, який завершує банька на восьмибічній вежі - моє доповнення. Церква - хрещата, п'ятиверха будівля в неоукраїнському стилі з гранчастими бічними раменами та вівтарем і прямокутним бабинцем. При вівтарі, по обидва боки, розташовані прямокутні захристії.

Вінчають кожен об'єм високі світлові восьмерики, вкриті наметовими банями зі сліпими ліхтарями та маківками. Оточує церкву піддашшя, оперте на профільовані випусти вінців зрубів. Стіни підопасання покрили пластиковою вагонкою, надопасання оббили профільованою бляхою. У західних стінах бічних рамен нави є додаткові входи. Баню над навою і маківки усіх верхів пофарбували золотистим кольором - моє доповнення.

Головний вхід у церкву підкреслює двосхилий дашок. Іконостас чотириярусний, рядової побудови, виконаний у 1990-х рр. у Харкові. На захід від церкви розташована  деревяна, триярусна, квадратова в плані дзвіниця, вкрита сплюснутою банею. Зведена вона на початку ХХ ст.

ЛІТЕРАТУРА: "Церкви Турківського району", В. Слободян, Львів-2003.

Скопіюй посилання на сторінку і постав на сайт, блог або в соціальні мережі.
.........................................................................................................................................................................................................................................................
Турківський
район
___

Львівська
область
___

...........................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................
© 2007-2018  Дерев'яні Церкви Західної України  |  Громик Віктор