Неслухів
Церква Св. Арх. Михайла 1897
Церква на карті.  Фото 11. 07. 2008
Очевидно, церкву поставили на місці давнішої, яка також була дерев`яною. Існуюча збудувана за проектом архітектора Василя Нагірного, майстром Юрієм Вислобоцьким. До 1939 року покровителями храму були Станіслав і Розалія графи Дідушицькі. Взагалі представники роду графів Дідушицьких часто були патронами церков. Вхід на прицерковну територію із заходу та півдня. Подвір`я не таке велике, щоб повністю зафіксувати храм з усіх сторін.

Тризрубна триверха будівля має вертикальне спрямування. До гранчастого вівтаря з півночі та півдня прибудовані ризниці, стіни яких покриті фарбованим гонтом. До західної стіни бабинця прибудований великий, рівноширокий присінок з двома дверима. З трьох сторін будівлю оперізує широке опасання, що утворює галерею. Вона має дерев`яну огорожу і з південної сторони була прикрашена вазонами.

Однозначно, що такі галереї не тільки збагачують естетичний вигляд церкви, але мають практичне застосування (наприклад, тимчасовий захист від дощу). Крім того, як правило, стіни під таким накриттям не фарбують, тому є можливість доторкнутися до чистого дерева, якому може бути не одне століття. У стінах надопасання, що покриті фарбованим гонтом, звертають увагу високі арочні вікна, над якими зроблені вузькі дашки.

Верхня частина церкви завершена трьома шоломовими банями на світлових восьмериках, які увінчують ліхтарі з маківками. До речі, якщо уважно придивитися, то можна побачити, що стіни восьмериків мають інший відтінок від решти стін надопасання. На схід від храму розташована маленька дерев`яна закрита каплиця. Шкода, що немає дерев`яної дзвінниці для повного завершення ансамблю церкви.

Скопіюй посилання на сторінку і постав на сайт, блог або в соціальні мережі.

ЛІТЕРАТУРА: А. Юраш "Шематизм Львівсько-Сокальської єпархії УПЦ КП". - Львів: ПАІС, 2000. - 248 с.
.........................................................................................................................................................................................................................................................
Кам'янка-Бузький
район
___

Львівська
область
___

...........................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................
© 2007-2018  Дерев'яні Церкви Західної України  |  Громик Віктор