Нові Скоморохи
Церква Чуда Св. Арх. Михайла 1935
Церква в селі Нові Скоморохи за одними даними збудована в 1933-1935 рр., за іншими - в 1920 р. Майстром-будівничим був Еміль Комар, який також збудував дерев'яну церкву в с. Красне на Турківщині. Сільська церква була парафіяльною. Пам'ятка архітектури місцевого значення. Церква в користуванні громади УГКЦ.

Знаходиться в південній частині села, при дорозі, між забудовою. Хрещата в плані одноверха. Її нава наближена в плані до квадрату. З заходу до неї прилягає гранчастої форми вівтар з прибудованими ризницями, з півночі і півдня - також гранчасті бічні рамена, а зі сходу - прямокутний бабинець. Церкву оточує піддашшя, яке опирається на фігурні випусти вінців зрубів. Стіни будівлі шальовані вертикально дошками і лиштвами. У східних стінах обидвох рамен є бічні входи.

Ліхтар з маківкою вінчає баню, посаджену на світловий восьмерик середхрестя нави. Високі восьмерики оббиті бляхою і завершені маківками на ліхтарях, влаштовані на гребенях багатосхилих дахів бічних рамен і вівтаря, а також на гребені двосхилого причілкового даху бабинця. У даному випадку завершення церкви помилково можуть вважати п'ятиверхим. На захід від церкви збереглася не діюча деревяна прямокутна в плані двоярусна дзвіниця, яку перетворили на склад дощок. Діюча дзвіниця розташована на південний схід від церкви. Вона квадратова в плані, двоярусна (перший ярус тинькований, другий - дерев'яний), вкрита наметовим дахом.

ЛІТЕРАТУРА: "Церкви Прикарпатського краю". Р. Процак, Івано-Франківськ, 2006.

Скопіюй посилання на сторінку і постав на сайт, блог або в соціальні мережі.
.........................................................................................................................................................................................................................................................
Галицький
район
___

Івано-Франківська
область
___

Вигляд церкви, її фасади і план у 2001 р. Фото www.info-library.com.ua.
...........................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................
© 2007-2018  Дерев'яні Церкви Західної України  |  Громик Віктор