Лісновичі
Церква Св. Пророка Іллі 1720
Церква на карті.   Фото 12.06.2007.
Вперше церква в Лісновичах згадується в документах 1515 року. Теперішня церква збудована в 1720 р. У 1777 р. парафія отримала привілей від Ігнатія Кіліяна Розвадовського, дідича села. Ремонтована на початку XIX ст. та у 1875 р. По другій світовій війні не була зачиненою. Грунтовне відновлення і реставрацію церкви здійснили у 1991 р. місцеві майстри Петро Ворожбит та Юрій Лаврик. Тоді перебудовано бабинець і вівтар,  добудовано захристію. Церква в користуванні громади УГКЦ.

Знаходиться при дорозі західної частини села, на рівній ділянці. Тризрубна, одноверха. Після розбудови вівтар тепер рівноширокий наві і в півтора рази довший за неї, адже його і ризницю об'єднали під одним спільним трисхилим дахом. До вівтаря по осі в західному напрямі прилягає квадратова в плані нава, завершена на низькому восьмерику шоломовою банею. При західній стіні нави розміщений вужчий, маленький бабинець, вкритий двосхилим дахом.

Вхід до церкви в південній стіні нави. Будівлю оточує піддашшя, яке з півдня переходить в опасання на металевих стовпах. Стіни підопасання шальовані вертикально деревяною вагонкою, надопасання - оббиті, очевидно, листами пресованого картону. На захід від церкви розташована деревяна двоярусна дзвіниця, вкрита пірамідальним наметом.

ЛІТЕРАТУРА: В. Слободян "Церкви України. Перемиська єпархія". Львів-1998. - 864 с.

Скопіюй посилання на сторінку і постав на сайт, блог або в соціальні мережі.
.........................................................................................................................................................................................................................................................
Городоцький
район
___

Львівська
область
___

...........................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................
© 2007-2018  Дерев'яні Церкви Західної України  |  Громик Віктор