Раделичі
Церква Воздвиження Чесного Хреста 1923
Церква на карті.  Фото 12. 10. 2008
Баню дерев`яної церкви можна побачити на під`їзді у село. Храм стоїть біля головної дороги, у центрі населеного пункту. Відомо, ерекційний акт (документ, який юридично закріплює за церквою земельні угіддя - моя прим.) місцева парафія отримала від польського короля Яна III Собєського у 1678 році. У 1716 році зведено нову дерев`яну триверху церкву, яка простояла до першої світової війни.

В 1923 році за проектом львівського архітектора Льва Левинського збудована існуюча святиня. Ікони для іконостасу мальовані художником Петром Холодним (старшим). Церква розташована у північній частині просторого подвір`я. Будівля хрещата у плані, оточена піддашшям, до вівтаря симетрично прибудовані ризниці. Навколо бабинця влаштоване опасання на дерев`яних стовпах, які з північної сторони забиті дошками.

До церкви можна увійти із заходу та півдня. Стіни під піддашшям вертикально шальовані дошками, над ним - дошками з лиштвами. На високому четверику середхрестя нави здіймається світловий восьмерик, накритий банею з ліхтарем та маківкою. Гребені дахів прикрашають восьмибічні вежі (на бокових раменах нави високі), завершені маківками. На південь від церкви стоїть дерев`яна двоярусна дзвіниця, накрита шатровим дахом.

ЛІТЕРАТУРА: В. Слободян "Церкви України. Перемиська єпархія". Львів-1998. - 864 с.

Скопіюй посилання на сторінку і постав на сайт, блог або в соціальні мережі.
.........................................................................................................................................................................................................................................................
Вид на іконостас. Фото з "Шематизм Стрийської єпархії УГКЦ", Стрий-Дрогобич, 2011 р.
Миколаївський
район
___

Львівська
область
___

...........................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................
© 2007-2018  Дерев'яні Церкви Західної України  |  Громик Віктор