Багнувате
Церква Вознесення Господнього 1929
Перша згадка про сільську церкву занотована в ерекційному акті польського короля Сігізмунда Августа 1569 р., згідно з яким парохія і церква отримали лан грунту на свої потреби. Церква, попередня сучасної, бойківського типу була збудована у 1721 р. і зруйнована в кінці 1930-х рр. Її пошкодили під час бойових дій першої світової війни. Це була тридільна триверха будівля, зведена з смерекових брусів на підмурівку.

У 1926 р. проект нової дерев'яної церкви виконав архітектор Євстахій Косонога з Самбора. Проте, його не затвердили. У 1928 році поруч зі старою розпочалося спорудження нової дерев'яної церкви за проектом архітектора Євгена Нагірного зі Львова. Збудував майстер Григорій Комар з Ціневи. У 1929 р. церква була вже освячена. В 1961-1989 рр. церква була нечинна. Знищена під час воєнних дій у 1944 р. центральна баня відновлена у перші повоєнні роки. Церква в користуванні громади УПЦ КП.

Розташована на високій горі в центрі села, на цвинтарі. Стара церква стояла дещо вище. Існуюча церква збудована в неоукраїнському стилі. Хрещата, п'ятиверха будівля з гранчастими бічними раменами та вівтарем і прямокутним бабинцем. По обидва боки вівтаря прилягають прямокутні захристії. Кожен об'єм на високих світлових восьмериках завершений наметовими банями зі сліпими ліхтарями і маківками.

Оточує церкву піддашшя, оперте на профільовані випусти вінців зрубів. Вхід в церкву підкреслює невеликий присінок, вкритий двосхилим дашком. Справа від входу, під піддашшям, підвішений дзвін.

ЛІТЕРАТУРА: "Церкви Турківського району", В. Слободян, Львів-2003.

Скопіюй посилання на сторінку і постав на сайт, блог або в соціальні мережі.
.........................................................................................................................................................................................................................................................
Турківський
район
___

Львівська
область
___

...........................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................
© 2007-2018  Дерев'яні Церкви Західної України  |  Громик Віктор