Вербиця
Церква Св. Арх. Михайла 1850
Церква на карті.   Фото 18.06.2009.
Збудована у 1850 році (за іншими даними у 1848 чи 1859 р.), очевидно, на місці попередньої церкви. Існуюча відома завдяки Вербицькій чудотворній іконі Пресвятої Богородиці, яка вперше прославилася влітку 1846 року. Тоді ікону з сільської хати урочистою процесією перенесли до місцевої церкви, де вона незмінно знаходиться на престолі до сьогодні. За радянської влади церква була зачинена, а багато речей втрачено. У 1989 р. у церкві були відновлені богослужіння. Церква у користуванні громади УГКЦ.

Розташована на підвищенні у східній частині села, біля забудови і цвинтару. Хрещата в плані одноверха будівля. До центрального квадратового в плані зрубу нави зі сходу прилягає вівтар з прибудованою рівноширокою захристією, з півночі та півдня - прямокутні бокові рамена, з заходу - бабинець. Піддашшя на випустах вінців зрубів опоясує церкву.

Її стіни над опасанням шальовані вертикально дошками і лиштвами, під опасанням після 1990 р. шальовані вертикально дошками по брусах зрубів. Маківка з ліхтарем завершує наметовий верх на світловому восьмерику середхрестя нави. Гребені трисхилих дахів бабинця, бокових рамен та вівтаря вінчають менші маківки. На захід від церкви збереглася деревяна двоярусна квадратова в плані дзвіниця.

Скопіюй посилання на сторінку і постав на сайт, блог або в соціальні мережі.
.........................................................................................................................................................................................................................................................
Вид на іконостас.  Фото з "Шематизм Стрийської єпархії УГКЦ", Стрий-Дрогобич, 2011р.
Жидачівський
район
___

Львівська
область
___

...........................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................
© 2007-2018  Дерев'яні Церкви Західної України  |  Громик Віктор