Микуличин
Церква Прсв. Тройці 1868
За інформацією сайту www.karpaty.ua перші письмові згадки про місцеву церкву походять з 1700 р. Стара деревяна церква була розташована на цвинтарі вище присілка Фальчі. У 1760-х рр. її зруйнував сильний буревій. Будівництво існуючої дерев'яної Троїцької церкви (розпочате у 1866 р.) завершилось у 1868 р. Тоді, на храмовий день св. Параскеви, відбулася перша служба Божа (сьогодні у церкві два храмових свята). Церкву не могли побудувати два роки тому, що одна частина села хотіла, щоб церква знаходилася на "Горбах", а інша - на присілку "Підліснів".

Так привезені матеріали щоразу зникали, допоки громадою не було прийнято рішення розмістити будівлю на середині села, на попівських землях І. Герасимовича, які він дав під забудову. Церква була побудована за проектом цісарсько-королівського інженера архітектора Надвірнянського повітового уряду Я. Чайковецького. Зі згадок місцевого історика села відомо, що деревину на будову возили саньми, запряженими волами із урочищич "Сухоліс" і "Форещик". Камінь на фундамент  і кам’яну огорожу церкви брали з берега ріки Прут на Лазу.

Кожен двір мав побудувати три  метри огорожі з каменя або заплатити іншому за роботу. Організацією будови  займалися старші  брати церкви - Костюк Федір та Чемига Федір з села Паляниці. Будували церкву під керівництвом майстра з Косівщини сім братів Філяків з Погарі (Погара?). Влітку 1911 р. руйнівна повінь завдала селу чималих збитків. Осів намул і в середині церкви. Тому в цей і наступний роки проводили її ремонт: покрили дах бляхою, а дзвіницю – гонтою. Під час Великої Вітчизняної Війни з церкви (дзвіниці?) німці забрали 4 срібні дзвони. Найбільший з них важив 5 тонн. Його дзвін було чути в радіусі 12 км.

В старовину хрести на банях церкви були дерев’яні. А от сучасні металеві хрести та грати до церковних вікон у 1929 р. викував і встановив коваль Матей (Матвій) Яковів. По другій світовій війні церква була діючою. Під час реставраційних робіт в 1988 р. ліворуч від іконостасу під полотняною іконою було знайдено оригінальну ікону з авторським підписом «К. Устиянович». У 1989 р. позолочено іконостас. Сьогодні у церкві знаходиться 5 дзвонів, найбільший з яких важить 6 центнерів. У 2002 р. на воротах церкви споруджено нову дзвіницю. Пам'ятка архітектури національного значення. Церква у користуванні громади УГКЦ.

Скопіюй посилання на сторінку і постав на сайт, блог або в соціальні мережі.
.........................................................................................................................................................................................................................................................
Яремчанська
міська рада
___

Івано-Франківська
область
___

Вигляд церкви у 1980-х рр.      Фото з www.asdev.com.ua
Акварель Антіна Вириводи у 1934 році.      Джерело: www.picasaweb.google.com/mary
Вид на початку 1930-х років.      М. Драган "Українські деревляні церкви"
Вигляд дзвіниці на початку 1930-х років.      Фото з www.polona.pl
Вид на іконостас.      Фото 2007 року зі сторінки "Замки і Храми України"
...........................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................
© 2007-2018  Дерев'яні Церкви Західної України  |  Громик Віктор