Погар
Церква Св. Дмитра 1876
Церква на карті.  Фото 15. 08. 2011
Про дату будівництва церкви у Погарі свідчить пам'ятна таблиця на південній стіні четверика бабинця: "Сей дім Божий побудований року Божого 1875". Наступного року, очевидно, церкву посвятили. Святиню збудував майстер Арвай, мабуть, на місці попередньої церкви. До речі, у цього майстра з 20-ти років працював Лука Снігур - відомий згодом бойківський майстер дерев'яного будівництва і різьбар, родом із цього села.

Існуюча церква стоїть у центрі села, при дорозі, на пологому схилі. Це традиційний бойківського вигляду тризрубний триверхий храм, в даному випадку вівтарем орієнтований на північ. До вівтаря від заходу прибудована ризниця, накрита причілковим дахом, гребінь якого завершує ліхтар з маківкою. При південній стіні бабинця існує рівноширокий вузький присінок у якому єдиний вхід у чималу за розмірами церкву.

Її стіни до рівня карнизу даху вертикально шальовані дошками, вище - оббиті дерев'яною вагонкою. Піддашя, як і більшість дахів церкви, покрили металочерепицею темно зеленого кольору, на інші покриття дахів використали бляху, очевидно, фарбовану. Святиню завершують три верхи (більший над навою) з трьома заломами (два восьмерики на четверику), увінчані високими і яскраво фарбованими ліхтарями з маківками.

На захід від церкви знаходиться дерев'яна триярусна приземиста квадратова у плані дзвіниця, накрита восьмибічною банею. На першому ярусі має невелику прибудову зі сходу, а на третьому ярусі - по периметру голосникову аркаду. Вище церкви, на схилі, знаходиться цвинтар.

Скопіюй посилання на сторінку і постав на сайт, блог або в соціальні мережі.
.........................................................................................................................................................................................................................................................
Сколівський
район
___

Львівська
область
___

Вигляд до ремонту.  Фото Олега Скільського з www.1ua.com.ua
Вид на іконостас. Фото 2012 р., Іван Левицький з www.odnoklassniki.ru
1930-і рр.  Фото з "Українські деревляні церкви" М. Драган
...........................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................
© 2007-2018  Дерев'яні Церкви Західної України  |  Громик Віктор