Підмихайля
Церква Св. Арх. Михайла 1891
Церква на карті.   Фото 31. 08. 2014, Ігор Пунда.
В цьому селі церква вперше згадується в письмовому документі 1565 року. У другій половині XVIII ст. в селі стояли долішня і горішня дерев'яні церкви. Існуюча сьогодні дерев'яна церква посвячена у 1891 році. за служіння о. Михайла Скородинського. Була парафіяльною. Ймовірно, в радянський період постійно чинна, адже була відновлена в 1970-х роках. Внесена до списку пам'яток архітектури місцевого значення. В користуванні православної громади Підмихайля.

Церква розташована в самому серці села, при головній дорозі. Немала одноверха, в плані утворює хрест. Між бічними раменами нави і вівтарем, які гранчасті в плані, прибудували ризниці. Вужчий присінок з надбудовою прилягає по осі церкви з заходу до бабинця. Збереглися оригінальні розрізи вікон у стінах над опасанням.

Візуально церква сприймається дуже легко завдяки світло-блактиному кольору стін. Оригінальна дерев'яна дзвіниця не збереглася - тепер використовують муровану(?), яка стоїть з заходу від церкви.

ЛІТЕРАТУРА: "Церкви Прикарпатського краю". Р. Процак, Івано-Франківськ, 2006.
Інформація Василя Слободяна.

Скопіюй посилання на сторінку і постав на сайт, блог або в соціальні мережі.
.........................................................................................................................................................................................................................................................
Калуський
район
___

Івано-Франківська
область
___

...........................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................
© 2007-2018  Дерев'яні Церкви Західної України  |  Громик Віктор
Вигляд, ймовірно, в 1930-і рр.   Фото з www.forum.kalush.info
Іконостас.   Скріншот з відео (авт. Надія Руско, 2016 р.) з www.youtube.com