Кізлів
Церква Св. Арх. Михайла 1866
Церква на карті.   Фото 18.11.2008.
Збудована в 1866 році майстром Іваном Васеньком з містечка Кам'янка-Бузька. Тільки в Буському районі можна побачити збудовані ним три дерев`яні церкви: в Кудирявцях, Ріпнові та Яблунівці. Церква датується за написом на одвірку західних дверей. В 1967 році поновлена. До 1939 року її покровителями були спадкоємці Марії Розвадовської. Церква в користуванні громади УГКЦ.

Стоїть у центрі села, за 100 м. на південь від траси Київ-Чоп, біля забудови. Церква тризрубна, триверха, побудована з соснових брусів на кам’яному фундаменті. Прямокутні в плані зруби вівтаря і бабинця примикають відповідно зі сходу та заходу до ширшого квадратового в плані зрубу нави. До вівтарного зрубу з обох сторін прилягають симетрично розташовані захристії, а до зрубу бабинця – присінок, побудовані одночасно з церквою. Нава з півночі та півдня розширена вузькими прибудовами під піддашшям, яке навколо вівтаря і бабинця переходить в широке опасання-галерею на деревяних колонах (біля бабинця).

В інших місцях піддашшя підтримують довгі дерев`яні профільовані кронштейни. Зруби під опасанням відкриті, надопасанням – кожуховані гонтом. Церкву завершують три восьмерики (над навою більший, світловий), накриті дзвоноподібними банями, увінчаними ліхтарями (над бабинцем - прозорий, з дзвоном) з маківками. Іконостас ХІХ ст. чотириярусний, різьблений, золочений, дугоподібної форми. Стінопис виконаний художником В. Загачевським. Дерев’яна, двоярусна, в плані квадратова дзвіниця вкрита пірамідальним дахом розташована на центральній осі західного входу до церкви. Внизу стін по периметру влаштований захисний дашок.

Скопіюй посилання на сторінку і постав на сайт, блог або в соціальні мережі.
.........................................................................................................................................................................................................................................................
Буський
район
___

Львівська
область
___

Вид на іконостас.   Фото 2012 р. О. Тимошенко з www.odnoklasniki.ru
...........................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................
© 2007-2018  Дерев'яні Церкви Західної України  |  Громик Віктор