Урич
Церква Св. Миколи 1910
Церква на карті.  Відремонтована церква. Фото 13. 06. 2013, Андрій Котлярчук
Церква збудована за проектом відомого архітекта Василя Нагірного у 1910 році (рік будівництва вирізьблений на надпоріжнику вхідних дверей до церкви) біля старої дерев'яної церкви, яку пізніше розібрали(?). Над ним є пам'ятна таблиця: "Будова церкви 1908 за ц. Франца Іосифа, за м. Андрея Шептицкого, за от. Гната Калінского, отца пароха Р. Охремовича. Укінчена Р. 1911". У 2011 р. зі стін надопасання зняли бляху, щоб повернути церкві оригінальний вигляд, яка 25 вересня 2011 р. святкувала 100-ліття.

Святиня стоїть у північній частині Урича, на невисокому підвищенні, поряд з Державним історико-культурним заповідником „Тустань“. Тризрубна хрестова у плані одноверха церква орієнтована вівтарем гранчастої форми на північний-схід. До нього з обидвох сторін прибудовані ризниці. Крім головного входу до бабинця існує бічний у східному крилі нави. Святиня традиційно оточена піддашям. Стіни під ним з фарбованих брусів зрубу, над піддашям повністю оббиті фарбованою бляхою.

В багатьох місцях фарба відлущилася, тому вигляд церкви на яку дивляться туристи приємним не назвеш. На середхресті нави на четверику влаштований світловий восьмерик, завершений банею з ліхтарем і маківкою. До речі, до ліхтаря від землі веде довжелезна металева драбина. На гребенях дахів бабинця, бічних крил нави та вівтаря влаштовані маківки на сліпих ліхтарях.

Зі східної сторони від церкви стоїть дерев'яна приземиста двоярусна (нижній ярус квадратний у плані, верхній - восьмибічний з великими голосниковими арочними отворами) дзвіниця, на надпоріжнику дверей до якої вирізьблена дата "1910". На захід від церкви можна побачити надмогильний пам'ятник з написом на ньому: "Ту спочивають о. ІГНАТІЙ КАЛИНЬСКИЙ парох с. Урича і Павлина з Лопушиньских КАЛИНЬСКА жена місцевого пароха упокоівші ся в січни р. 1910". Біля святині розташований цвинтар.

Скопіюй посилання на сторінку і постав на сайт, блог або в соціальні мережі.
.........................................................................................................................................................................................................................................................
Сколівський
район
___

Львівська
область
___

В процесі ремонту.  Фото 19. 09. 2011 р., Андрій Котлярчук
Вигляд до ремонту. Фото 12. 05. 2011
Вид на іконостас.  Фото 25. 09. 2011 р., Андрій Котлярчук
Вид на хори.  Фото 25. 09. 2011 р., Андрій Котлярчук
...........................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................
© 2007-2018  Дерев'яні Церкви Західної України  |  Громик Віктор