Помонята
Церква Св. Миколи 1881
Найдавніша згадка про місцеву церкву Святого Миколая походить з 1638 р. У 1717 р. стараннями о. Петра Міляновського (Малановського) коштом громади збудована нова деревяна церква. Ця будівля згоріла в 1876 р. У 1881 р. стараннями о. Григорія Воєвудки на її місці нову деревяну церкву збудував майстер Тульчак з с. Вовчатичі біля Ходорова.

Нова дзвіниця збудована у 1887 році. У 1894 році церква помальована. У 1901-1905 рр. замінено гонтове покриття дахів і бані оцинкованою бляхою. Під час Першої світової війни церковні дзвони були примусово вилучені австрійською владою. У 1930-х рр. проект нової мурованої церкви виконав рогатинський повітовий архітектор Роман Грицай, але він не був реалізований. Зачинена у 1949-1989 рр.

Під час проведення ремонту будівлі у 1993-1995 рр. майстрами Василем Мандроною, Володимиром Чопиком та Михайлом Кіращуком добудовані бічні ризниці і розбудовані хори. На південній ризниці поміщена таблиця: "У цій церкві с. Помоняти мав парафію 1938-1949 р. священик, громадсько-культурний діяч, в'язень московських таборів Антон Іванович БУЧАЦЬКИЙ". Церква в користуванні громади УГКЦ.

ЛІТЕРАТУРА: В. Слободян "Храми Рогатинщини". Львів-2004. - 248 с.

Скопіюй посилання на сторінку і постав на сайт, блог або в соціальні мережі.
.........................................................................................................................................................................................................................................................
Рогатинський
район
___

Івано-Франківська
область
___

...........................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................
© 2007-2018  Дерев'яні Церкви Західної України  |  Громик Віктор