Новоселиця
Церква Св. Арх. Михайла 1901
Новоселицька деревяна церква походить з 1901 р. Зведена, очевидно, на місці попередньої деревяної церкви. Теперішня до 1939 р. була дочірньою до матірної церкви с. Пациків. Церква в користуванні громади УПЦ КП.

Святиню збудували в центрі села, при дорозі, на схилі. Оскільки дорога проходить з півдня, то церкву вівтарем орієнтували на північ, а входом до дороги. Хрещата в плані, видовжена, одноверха. До нави з півночі заходу і сходу прилягають рівноширокі гранчастої форми відповідно вівтар і бічні рамена, з півдня - також рівноширокий наближений до квадрату бабинець. До нього по осі прибудований невеликий присінок з надбудовою.

При стінах вівтаря існують прибудовані ризниці. Стіни церкви, які оточує піддашшя, по ремонті ошалювали горизонтально горбилем, вікна замінили пластиковими. Великий світловий восьмерик завершує середхрестя нави, вкритий восьмибічним верхом з ліхтарем і маківкою на вершині. З південного заходу від церкви існує деревяна двоярусна дзвіниця (перший ярус квадратовий в плані, другий - восьмибічний), вкрита низькою банею.

ЛІТЕРАТУРА: "Церкви Прикарпатського краю". Р. Процак, Івано-Франківськ, 2006.

Скопіюй посилання на сторінку і постав на сайт, блог або в соціальні мережі.
.........................................................................................................................................................................................................................................................
Долинський
район
___

Івано-Франківська
область
___

...........................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................
© 2007-2018  Дерев'яні Церкви Західної України  |  Громик Віктор
Іконостас церкви.  Фото 1. 12. 2014, з www.pravoslavie.if.ua