Коханівка
Церква Успіння Пр. Богородиці 1887
Церква на карті.  Фото 28. 03. 2008.
Про існування дерев`яної церкви у селі згадує у своєму щоденнику від 1670 р. Ульріх фон Вердум. Попередня церква св. Миколи на дубових стендарах (обрубки дерева, які вертикально вкопані у землю - моя прим.) походила найпізніше з XVIII ст.

Існуючу сьогодні дерев`яну церкву, збудували, ймовірно, ті ж майстри і за тим же проектом, що й церкву в сусідньому селі Свидниця. Церква у Коханівці з 1961 по 1989 рр. стояла зачиненою. Церква у користуванні громади УГКЦ.

Розташовується на рівній ділянці в центрі села, при дорозі. Церква тризрубна одноверха, орієнтована вівтарем гранчастої форми на північ. До вівтаря з обидвох сторін прибудовані ризниці.

По осі з півночі на південь до нього прилягає ширша квадратова нава і вужчий квадратовий бабинець з маленьким присінком при південній стіні. Бічний вхід у східній стіні нави. Стіни церкви у 2000-х рр. практично повністю оббиті пластиком, дахи покриті металізованою бляхою.

На пірамідальний дах нави посаджена баня, яку вінчає ліхтар з маківкою. Меншого розміру маківка з ліхтарем влаштована на гребені причілкового даху бабинця. На північ від церкви розташована деревяна триярусна квадратова в плані стовпова дзвіниця, вкрита пірамідальним дахом.

ЛІТЕРАТУРА: В. Слободян "Церкви України. Перемиська єпархія". Львів-1998. - 864 с.
Р. Кураш, В.Слободян, І.Чорновол "Каталог пам'яток історії та культури Яворівського району Львівської обл.". Дрогобич-2003.

Скопіюй посилання на сторінку і постав на сайт, блог або в соціальні мережі.
.........................................................................................................................................................................................................................................................
Яворівський
район
___

Львівська
область
___

...........................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................
© 2007-2018  Дерев'яні Церкви Західної України  |  Громик Віктор