Кругів
Церква Св. Князя Володимира 1905
Церква на карті.  Фото 1. 09. 2008
Кажуть, що існуючу церкву, яку збудували ще 1755 року, купили в с. Мильне (сьогодні село Зборівського району, Тернопільської області) у 1905 році. Будівлю відразу покрили бляхою, адже гонтове покриття тоді було значно пошкоджене. Від 1953 по 1989 рр. церква стояла зачиненою. Радянська влада хотіла зробити у церкві колгоспний склад, та селяни згуртувалися і не дозволили.

Якось таємно від людей невідомі особи вивезли з недіючої церкви іконостас. Та мешканці села довідалися, що його відправили до церкви в с. Жуличі недалеко від містечка Золочів і повернули іконостас до своєї церкви. У 2005 році святкували століття з нагоди перенесення місцевої церкви (про що свідчить інформаційний плакат на стіні храму). Церква у користуванні громади УАПЦ.

Розташована в селі при дорозі, на схилі, частково оточена смереками. Складається з гранчастого вівтаря, ширшої квадратової в плані нави і вужчого квадратового бабинця, які розташовані на одній осі схід-захід. До вівтаря з півдня прибудована ризниця, а бабинець із заходу має рівноширокий присінок. Церква оточена широким піддашшям на фігурних випустах вінців зрубів.

Стіни будівлі вертикально шальовані дошками. Восьмерик нави оббитий бляхою, вкритий шоломовою банею з ліхтарем та маківкою. На захід від церкви розташована дерев`яна квадратова в плані двоярусна дзвіниця накрита пірамідальним дахом. Її перший ярус обмурований господарським приміщенням.

Скопіюй посилання на сторінку і постав на сайт, блог або в соціальні мережі.

.........................................................................................................................................................................................................................................................
Золочівський
район
___

Львівська
область
___

...........................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................
© 2007-2018  Дерев'яні Церкви Західної України  |  Громик Віктор