Глинки
Церква Св. Миколи 1876
Церква на карті.   Фото 14.11.2013, Володимир Дідик.
Деревяна церква у Глинках зведена 1876 року. Була дочірньою до матірної (парафіяльної) церкви в сусідньому с. Середній Майдан. Церква у користуванні громади УГКЦ.

В маленьких Глинках церкву збудували чомусь аж за селом, на південь від нього. До найближчої забудови майже 200 метрів. Оточили деревами, збоку розмістили цвинтар. За конструкцією церква типова-з-типових для Надвірнянщини - хрест у плані, один верх з ліхтарем і маківкою на вершині, такі ж маківки влаштовані на гребенях інших дахів. При стінах вівтаря невеликі ризниці, присінок при бабинці відсутній - для чого збільшувати площу церкви, якщо Глинки ніколи не були дуже населеними?

Під опасанням традиційно фарбовані бруси зрубу, над опасанням - стіни оббиті прямокутними листами бляхи. Єдине, що оживлює сірий вигляд церкви це - елементи і площини стін мальовані на жовто. На південний захід від святині, в кутку подвіря, знаходиться деревяна дзвіниця, яка має два яруси (другий оббитий бляхою), вкрита пірамідальним наметовим дахом.

Скопіюй посилання на сторінку і постав на сайт, блог або в соціальні мережі.
.........................................................................................................................................................................................................................................................
Надвірнянський
район
___

Івано-Франківська
область
___

...........................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................
© 2007-2018  Дерев'яні Церкви Західної України  |  Громик Віктор