Беньківці
Церква Св. Арх. Михайла 1882
Церква на карті.   Фото 31. 03. 2018 р., Роман Карвацький.
Перші відомості про місцеву церкву походять з податкових реєстрів 1578 р. Як подає акт візитації 1762 р. о. Миколи Шадурського, у 1731 р. коштом громади була збудована наступна деревяна церква, про що свідчив напис на одвірках. Це була триверха будівля, поряд розташовувалася стовпова дзвіниця. З плином часу церква руйнувалася і тому австрійська урядова комісія 27 листопада 1809 р. видала наказ про її зачинення.

Але у 1814 р. заходами провізорів Матвія Гриціва і Василя Федорика та членів громади Василя Сазакова і Федя Федишина її, як зовні так і всередині відновлено і поблагословлено 12 грудня того ж року. Ця будівля простояла до 1882 р. Як повідомив 5 червня 1882 року митрополичу консисторію завідувач парохії о. Михайло Шведзіцький, в тім році громада надумала розпочати будову нової церкви і попросила дозвіл на її освячення. Будівництво розпочалося з приходом на парохію о. Володимира Филиповського. Тоді громада налічувала 500 осіб.

Ревним помічником будови був сільський війт Іван Телішевський, за що митрополит Сембратович надав йому Похвалу 28 листопада 1887 р. У 1904 р. збудовано нову муровану дзвіницю, що замінила попередню деревяну з 1863 р. Перед 1912 р. до церкви добудовано присінок при західній стіні бабинця та капличку з тилу при східній стіні вівтаря. Церкву покрито повністю бляхою, що замінила попереднє гонтове покриття.

У 1922 р., за пароха о. Завадовського церква розширена, ймовірно, добудовою бічних рамен. На початку 1960-х рр. зачинена і перетворена на так званий етнографічний музей. Відчинена 1989 р., тоді ж відновлена коштом громади. (У 2012 р. планували розпочати заміну покриття церкви - моє доповнення). Під час останнього зовнішнього ремонту в 2010-х роках замінені вікна, постелили нове покриття дахів, маківок і верху церкви. Святиня в користуванні громади УПЦ КП.

ЛІТЕРАТУРА: В. Слободян "Храми Рогатинщини". Львів-2004. - 248 с.

Скопіюй посилання на сторінку і постав на сайт, блог або в соціальні мережі.
.........................................................................................................................................................................................................................................................
Рогатинський
район
___

Івано-Франківська
область
___

...........................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................
© 2007-2018  Дерев'яні Церкви Західної України  |  Громик Віктор
Вид на іконостас.  Фото ? р. з www.pravoslavie.if.ua
Вигляд до ремонту.  Фото 26. 06. 2012 р.