Івано-Франківськ
Церква Св. Дмитра 1904
Попередня деревяна церква походила, очевидно, з ХІХ ст. і була парафіяльною. Теперішня церква зведена на її місці у 1904 р. Вціліла після пожежі під час першої світової війни, коли практично всі будівлі тодішнього села Пасічна згоріли. Була зачинена після другої світової війни. Пам'ятка архітектури місцевого значення. Церква у користуванні громади УГКЦ.

Церква знаходиться в північно західній частині міста, посеред мікрорайону "Пасічна", на захід від головної дороги, біля житлових будинків. Хрещата в плані одноверха з виразним силуетом. По центрі будівлі квадратова в плані нава, яку завершує світловий восьмерик, вкритий банею з ліхтарем і високою маківкою. До вівтаря з півдня прибудована ризниця, а до бабинця з заходу - невеликий зашклений ганок.

Широке піддашшя опирається на профільовані випусти вінців зрубів. Під опасанням стіни зберегли з відкритих брусів зрубу, над опасанням горизонтально ошальовані дошками. У торцевих стінах над опасанням розміщені оригінальні деревяні вікна. Гребені дахів бабинця, бічних рамен і вівтаря вінчають аналогічні верху нави ліхтарі з маківками. Деревяна дзвіниця не збереглася.

Скопіюй посилання на сторінку і постав на сайт, блог або в соціальні мережі.
.........................................................................................................................................................................................................................................................
Івано-Франківська
міська рада
___

Івано-Франківська
область
___

Вид на церкву в 1917 році.    Фото з www.vk.com/wall-44562186_21
...........................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................
© 2007-2018  Дерев'яні Церкви Західної України  |  Громик Віктор