Набережне
Церква Св. Параскеви 1863(?)
Церква в с. Набережне збудована і освячена в 1863 р.(?). Церква була філіальною. Очевидно, її перебудували. Церква в користуванні громади УГКЦ.

Безверха однодільна будівля знаходиться в центрі мельнького поселення, за 35 м. на захід від дороги, позаду колишньої будівлі громадського призначення(?). Ймовірно, теперішній вигляд церква отримала після перебудови або церкву звели на місці попередньої знищеної. Будівля орієнтована вівтарною частиною на південний схід. Прямокутна в плані, де нава і вівтар об'єднані під спільним чотирисхилим дахом, гребінь якого посередині вінчає маленька сигнатурка.

Церкву оточує піддашшя на приставних кронштейнах, яке над входом до неї розриває двосхилий дашок на деревяних опорах. Стіни будівлі шальовані вертикально дошками (стіна надопасання над входом оббита бляхою). На північний схід від церкви розташована деревяна квадратова в плані двоярусна (перший ярус каркасний) дзвіниця вкрита пірамідальним дахом, збережена, очевидно, від попередньої церкви.

ЛІТЕРАТУРА: "Церкви Прикарпатського краю". Р. Процак, Івано-Франківськ, 2006.

Скопіюй посилання на сторінку і постав на сайт, блог або в соціальні мережі.
.........................................................................................................................................................................................................................................................
Галицький
район
___

Івано-Франківська
область
___

Вигляд церкви та її план у 2001 р. Фото www.info-library.com.ua.
...........................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................
© 2007-2018  Дерев'яні Церкви Західної України  |  Громик Віктор