Долина
Церква Покрови Пр. Богородиці 1882
Теперішня деревяна церква у Долині зведена в 1882 році (за іншими даними - у 1875 р.). Пам'ятка архітектури місцевого значення. Церква у користуванні громади УАПЦ.

Святиня постала в центрі села, при дорозі, на схилі. Це тризрубна триверха церква, оточена піддашшям. Має одну прибудову - ризницю при північній стіні вівтаря. Під опасанням стіни шальовані вертикально дошками і лиштвами, над опасанням - ошалювали вертикально деревяною вагонкою. Три низькі восьмерики завершують вівтар, наву і бабинець, вкриті восьмибічними верхами, які вінчають ліхтарі з маківками.

Покриття всіх дахів церкви і оббиті стіни восьмериків замінили новою бляхою. На південь від церкви збереглася деревяна квадратова в плані двоярусна дзвіниця. На її пірамідальний дах посаджений низький восьмерик, вкритий аналогічно верхам церкви.

Скопіюй посилання на сторінку і постав на сайт, блог або в соціальні мережі.
.........................................................................................................................................................................................................................................................
Тлумацький
район
___

Івано-Франківська
область
___

...........................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................
© 2007-2018  Дерев'яні Церкви Західної України  |  Громик Віктор